YURTKUR'un yeni genel müdürü Kaymakcan oldu

YURTKUR'un yeni genel müdürü Kaymakcan oldu
YURTKUR'un yeni genel müdürü Kaymakcan oldu
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğü'ne Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Kaymakcan atandı.

 YURTKUR’da Mart 2003’ten bu yana genel müdürlük Hasan Albayrak'ın Başbakanlık Müşavirliğine atanmasıyla boşalan  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğü'ne Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Kaymakcan atandı. Kaymakcan’ın atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete ’de yayımlandı.

RECEP KAYMAKCAN KİMDİR?
Kaymakcan, 1990 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra 3 yıl Ankara ’da liselerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yaptı. 1993 yılında YÖK tarafından merkezi olarak yapılan yurtdışı lisansüstü burs sınavını kazanarak İngiltere ’ye din eğitimi alanında doktora yapmak üzere gönderildi. Doktorasını 1998 yılında İngiltere Leeds Üniversitesinde tamamladı. Aynı yıl Sakarya Üniversitesine yardımcı doçent olarak atandı. 2000-2001 yılında TUBA bursiyeri olarak İngiltere’de misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. 2002 yılında doçent unvanını alan Kaymakcan 2007’de profesör oldu. Halen Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalında öğretim üyesi ve Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalışıyordu.

AA


  http://www.radikal.com.tr/113465511346554

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İlahiyat - anaximenes

  fikriyat, maneviyat, hissiyat, nakliyat ve bakliyat işlerinden anlayan herhangi biri olabilirdi. Yat yat uyusun, uyu uyu yatsın sevgili öğrenciler..

  çocuğunun ahlakından şüphelenenlere hayırlı haber!!! - yy2

  sayın yorumcu alisever01 ahlakın en çok kontrol edilmesi gereken yerler demek, ahlaksızlığın yaşanma ihtimalinin en çok olduğu yerler demek bu da demektir ki sizin ve bizim çocuklarımız ahlaksızlık yapmaya meyilli. Ve bu da demek ki siz ve biz çocuklarımıza gerekli ahlaki eğitimi verememişiz... Bizim veremediğimiz ahlaki eğitimi umarım bu zat-ı muhterem verebilir!!!!!! Önce çocuklarımıza ahlaki eğitimi biz evde veriyoruz ve çocuklar kendi ahlaklarını korumayı ve geliştirmeyi öğreniyorlar. Çocuklarımız koyun değil, başkasının onların ahlakını korumaya ihtiyaçları yok. En azından benim çocuğumun ihtiyacı yok. Ha kendi çocuğundan şüphelenenler varsa hayırlı olsun yeni müdürünüz....

  ilahiyet egitimi neymis de haberimiz yokmus - keryil

  ilahiyat egitimi her isi yapmak icin yeterli midir? yurtkur'un basina ilahiyatci, show tv'nin basina ilahiyatci, MEB psikoloji programini yazan ekibin basina ilahiyatci, banka yoneticiligine ilahiyatci, felsefe bolumu baskanligina ilahiyatci... e madem oyle diger bolumleri filan kapatalim biz. belli ki din egitimi alinca her seyi yapabiliyormus insan, ne psikoloji egitimine, ne iletisim, isletme, maliye egitimine, ne pedagoji egitimine, hicbir seye gerek yok. kuran okuyup fikih calissa yeter. ve tabi ki ak parti doneminde her seviyedeki her makama ilahiyatcilarin getirilmesi tamamen tesaduf, olmadi bir hos seda.

  Güzel gelişmeler yaşanıyor - alisever01

  Bunlar çok güzel gelişmeler, ahlakın en çok kontrol edilmesi gereken noktalara böyle düzgün insanların atandığını görmek gözlerimi yaşartıyor, Allah'ın izni ile her mevkiye aklı başında düzgün insanlar gelecek. Gelecek bu insanların elinde, bundan sonra sizlerden daha çok icraat, din adına, ahlak adına, insanlık adına daha çok yenilik ve kurallar bekliyoruz.