YURTKUR'un yeni genel müdürü Kaymakcan oldu

YURTKUR'un yeni genel müdürü Kaymakcan oldu
YURTKUR'un yeni genel müdürü Kaymakcan oldu
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğü'ne Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Kaymakcan atandı.

 YURTKUR’da Mart 2003’ten bu yana genel müdürlük Hasan Albayrak'ın Başbakanlık Müşavirliğine atanmasıyla boşalan  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğü'ne Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Kaymakcan atandı. Kaymakcan’ın atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete ’de yayımlandı.

RECEP KAYMAKCAN KİMDİR?
Kaymakcan, 1990 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra 3 yıl Ankara ’da liselerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yaptı. 1993 yılında YÖK tarafından merkezi olarak yapılan yurtdışı lisansüstü burs sınavını kazanarak İngiltere ’ye din eğitimi alanında doktora yapmak üzere gönderildi. Doktorasını 1998 yılında İngiltere Leeds Üniversitesinde tamamladı. Aynı yıl Sakarya Üniversitesine yardımcı doçent olarak atandı. 2000-2001 yılında TUBA bursiyeri olarak İngiltere’de misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. 2002 yılında doçent unvanını alan Kaymakcan 2007’de profesör oldu. Halen Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalında öğretim üyesi ve Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalışıyordu.

AA