Yurtta kalan öğrencilerden sıcak su ve kalorifer eylemi

Yurtta kalan öğrencilerden sıcak su ve kalorifer eylemi
Yurtta kalan öğrencilerden sıcak su ve kalorifer eylemi
Zonguldak'ta, üniversite öğrencileri, kaldıkları yurtta sıcak su akmadığı ve kaloriferlerin yanmadığı iddiasıyla eylem yaptı.

ZONGULDAK – Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne (KYK) bağlı Karaelmas Yurdu'nda kalan kız öğrenciler, kaldıkları yurtta sıcak su akmadığını, kaloriferlerin yanmadığını, internet , yemek fişi ve birçok eksikliğin olduğunu öne sürerek yurdu boşalttı.

Yurttan dışarı çıkmayan bazı öğrenciler ise bulundukları odaların lambalarını yakıp söndürerek arkadaşlarının eylemine destek verdi.

Öğrencilerden Tuğçe Akaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, yurtta su sıkıntısı yaşadıklarını ve sürekli elektrik aksamında sorunlar yaşandığını iddia etti.

Yaşadıkları sıkıntıların bir türlü giderilmediğini savunan Akaltun, şöyle konuştu:

"Kaloriferlerde sürekli sıkıntı çıkıyor. Odalarımız küçük. Bizlere küçücük dolaplar veriliyor. Odalarımıza buzdolabı verilmiyor. İkinci öğretimde kalan arkadaşlarımız akşam yemeğine yetişemiyor. Atıştırmalık bir şeyler almak istediklerinde ise kabul edilmiyor ve alamıyorlar. Sadece içecek almamız söylendi. Duşta sürekli sorun çıkıyor. Ya kabinlerde problem oluyor ya da her gün sıcak su bulamıyoruz. Soğuk suyla yıkanmak zorunda kalıyoruz."

Berivan Bozdemir de yurtta sıcak su problemlerinin sıklıkla yaşandığını ve sorunlarının çözüme kavuşmadığını belirtti.

Yurt müdürleri Saniye Conkar ve Hatice Gökçen, öğrencilerin protestoları üzerine yurt binası önüne gelerek eylem yapanları ikna etmeye çalıştı.

Öğrencileri bir süre sonra yurt müdürleriyle sorunlarını konuşmak üzere eylemlerini sona erdirdi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/116011011601104

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İddia falan değil, bunlar gerçekler! - GaletaUnu

  İddia değildir o! Bütün öğrenciler birlik edip yurdu boşaltacak, öyle mi?! Ayrıca Tuğçe Akaltun, kendi yurtlarından yola çıkarak Türkiye genelindeki yurtların genel sorunlarından bahsetmiş! Bunlar iddia falan değil! Bunlar gerçekler! Kimi yurtlar odalarında priz bile yok! Öğrenciler koridorlarda priz sırasında! Bunlar yaşanan şeyler! İddia falan değil! "Öğrencilere bak, okumaya gönderdik neyle uğraşıyorlar" mantığıyla olmaz bu işler! Veli gidip yurt sorumlusuna sorsa ne değişecek? Pazarlamacı ürününü kötüler mi?!

  ... - gizemdiyorum

  Sayın başbakanımız, kızlı erkekli yurt denetiminden önce, devletin bünyesinde olan yurtları denetlesin.

  DEVLETİN ASIL YAPMAK İSTEDİĞİ - pispor

  Yurtları kapatmaktır kendi denetiminde özel yurtlar açmak mesela önümüzdeki sene Fetullah gülenin dershaneleri kapanacak işte ak parti hükümeti bu dershanelerin kontrol altında özel paralı yurtlara çevirmek 2023-2071 hedeflerine böyle varacak kendi elemanını kendi ideolojisinde yetiştirecek kalanı da kadını kapatıp eve hapsedip çocuk doğuracak kendi burjuvazisine de kendi kadroları için kendi ideolojisi ile eğitecektir hedef budur

  olmaz - yorumlama

  öğrenci evlerinde bu tip olaylar hiç olmaz...yutlara hayır.