Yurtta 'parmak izi' yaygınlaşıyor

Öğrenci yurtlarında, giriş çıkışların kontrolü için geçen yıl başlatılan ve halen üç yurtta uygulanan 'parmak izi' sistemi diğer yurtlara da yayılacak.

ANKARA - Öğrenci yurtlarında, giriş çıkışların kontrolü için geçen yıl başlatılan ve halen üç yurtta uygulanan 'parmak izi' sistemi diğer yurtlara da yayılacak.
Üniversitelilerin barındığı yurtlar, 15 Eylül'de açılacak. Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, geçen yıl Ankara Sabancı Yurdu'nda başlatılan ve halen Nedim Zapçı ile İstanbul Bahçeköy'de uygulanan parmak izi sisteminin yaygınlaştırılacağını söyledi. Albayrak, sistemle öğrencilerin akşam belli saatlerde atmak zorunda oldukları imzadan da kurtulacaklarını, çünkü bilgisayarda, yurda hangi saatte giriş-çıkış yaptıklarının kayıtlı olacağını ifade etti.
Bu sistemin Ankara'daki Gazi, Mehmet Akif, Şerife Bacı, Halide Edip, Zübeyde Hanım ve Beştepe yurtlarına da kurulması için ihale sürecinin devam ettiğini belirten Albayrak, İstanbul ve Muğla'daki bazı yurtlarda da kurulması için hazırlıkların başladığını söyledi. Bu arada Albayrak, bu yıl kurumdan ilk kez öğrenim kredisi almaya başlayacak öğrencilere kredi ödemelerinin 16 Ocak'ta yapılacağı müjdesini verdi.


    http://www.radikal.com.tr/7571887571880

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.