Yürü ya kulum! AŞTİ imamlığından RTÜK saymanlığına!

Yürü ya kulum! AŞTİ imamlığından RTÜK saymanlığına!
Yürü ya kulum! AŞTİ imamlığından RTÜK saymanlığına!

RTÜK Başkanı Zahid Akman.

RTÜK Başkanı Akman'ın isteğiyle RTÜK'te atamalar yapıldı. CHP'nin karşı çıktığı atamalar oy çokluğuyla onaylandı. Eski AŞTİ imamı 143 milyon 829 bin TL bütçesi olan RTÜK saymanlığına getirildi

 

ANKARA - Ankara Otobüs terminali mescidinin imamı, 143 milyon 829 bin TL bütçesi olan RTÜK’te sayman yapıldı. TV yayınlarını izleyen dairenin başına da bir sağlık memuru ile kapatılan Refah Partisi yöneticisinin oğlu getirildi. Gübre sanayi garsonu da müdür oldu.
Gazeteport’un haberine göre RTÜK’de skandal atamalar yapıldı. Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'ndeki mescidin imamı, 143 milyon 829 bin TL bütçesi olan RTÜK’te sayman yapıldı. TV yayınlarını izleyen dairenin başına da bir sağlık memuru ile kapatılan Refah Partisi yöneticisinin oğlu getirildi.


CHP'LİLER İTİRAZ ETTİ


RTÜK’deki ilginç atamalar, önceki gün yapılan üst kurul toplantısına RTÜK Başkanı Zahit Akman tarafından gündem dışı getirildi. RTÜK’ün CHP kontenjanından seçilen üyeleri Şaban Sevinç, Hülya Alp ve Mehmet Dadak, bu atamalara liyakate önem verilmediği ve yönetmeliğe aykırı olduğu gerekçesiyle itiraz ettiler. Ancak atamalar 6 üyenin oyuyla onaylandı.
Atamalar sonucu, önce Zonguldak Ereğli camiinde, sonra da Ankara AŞTİ mescidinde imamlık yapan Adem Çobaner, saymanlığa getirildi. Bir süre önce AŞTİ imamıyken RTÜK’e memur olarak geçen Çobaner, RTÜK’ün 143 milyon 829 bin TL olan 2009 bütçesini kontrol eden, Mali İşler Başkanlığı'nda saymanlık görevine atandı.


ULUCAK’IN OĞLU VE GARSON


Radyo TV yayınlarını izleyerek değerlendirme raporları yazan ve yasaya uygunluk denetimi yapan İzleme ve Değerlendirme Daire Başkan yardımcılıklarına ise Refah Partisi eski Genel Başkan yardımcılarından Rıza Ulucak’ın ığlu Emir Ulucak ile ve sağlık memuruyken RTÜK’e geçen Osman Ardoğan atandı.

Türkiye Gübre Sanayiinde garson olan ve RTÜK’e bekçi olarak geçen Alaettin Kutlu ile DPT’de daktilo olarak çalışırken RTÜK’e memur olarak geçen Veysel Şengül de müdür kadrosuna atandı. Daha önce Milli İstihbarat Teşkilatında görev yapan ve babası da üst düzey MİT yöneticisi olan bir isim de müdür yapıldı.