Yusuf Aslan'ın annesi yaşamını yitirdi

Yusuf Aslan'ın annesi yaşamını yitirdi
Yusuf Aslan'ın annesi yaşamını yitirdi

1972'de idam edilen Deniz Gezmiş ve Yusuf Aslan '68 gençlik hareketinin sembol isimleri oldular.

1968 gençlik hareketinin sembol isimlerinden Yusuf Aslan'ın annesi Mediha Aslan, 87 yaşında yaşamını yitirdi.

ANTALYA  - Türkiye 'de 1968 kuşağının sembol isimlerinden Yusuf Aslan'ın Antalya'da yaşayan annesi Mediha Aslan, 87 yaşında yaşamını yitirdi. 

6 Mayıs 1972'de Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan'la birlikte idam edilen Yusuf Aslan'ın Antalya'daki ablası Emel Bilik ile birlikte yaşayan annesi Mediha Aslan, Meltem Mahallesi'ndeki evlerinde sabah saatlerinde öldü. Uzun süredir konuşma güçlüğü ve hafıza zorluğu çeken Mediha Aslan'ın cenazesi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi morguna götürüldü. Aslan'ın cenazesi, yarın öğle namazının ardından Uncalı Kent Mezarlığı'nda defnedilecek.
Anne Aslan'ın Sıkıyönetim Mahkemesi'nce yargılanarak asılan oğlu Yusuf Aslan'ın mezarı ise idam sehpasına beraber çıktığı arkadaşlarıyla birlikte Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda bulunuyor. (Emre BAYLAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112598211259825

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU DÜNYADA - pispor

  bir yusuf aslan doğurmak onu yetiştirmek onun acısını ölümüne kadar çekmek her anneye nasip kısmet olmaz.Güle güle Mediha anne,Yusufuna kavuştun.

  Sayın aysetullu - intensivelight

  Farkındalığınız ve duyarlılığınız için sizi kutlarım. Radikal, sizi de kınıyorum...

  ..... - citizen

  Oğlunun aydınlığı ile kendi ışığı buluşsun, ışıklar içinde uyusun...

  ANA - Turgut1917

  İşte Ana dediğin böyle evlat doğurur büyütür hani derler ya "vatana millete yararlı bir evlat olur inşallah" Yusuf yoldaş vatana MİLLETE yararlı bir yiğit oldu bazıları Küpünü doldururken Yusuf Canı pahasına Halkını savundu ve bu günkü gibi hukukun olmadığı mahkemelerde yargılanıp yıldızlara yükseldi Onu doğuran o güzel Kadında 41 yıl sonra oğluna kavuşmak için yolculuğa başladı umarım bir gün hepimiz bir yerde buluşuruz ışıklar içinde uyu güzel Kadın Binlerce oğlunun "duaları" seninle

  yorum - aysetullu

  O kadar sinirlendim ki sırf bu yorumu yazabilmek için üye oldum.Bir insanın arkasından "öldü" "ceset" ifadelerini kullanmanız nasıl da yakışmış habercilik ahlakınıza!