Yusuf Yerkel'den tekme yiyen işçiye para cezası!

Yusuf Yerkel'den tekme yiyen işçiye para cezası!
Yusuf Yerkel'den tekme yiyen işçiye para cezası!
Soma'da Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'den tekme yiyen madenci Erdal Kocabıyık'a, dönemim Başbakanı Tayyip Erdoğan'ın aracına tekme "savurduğu" için 500 lira para cezası kesildi.

RADİKAL - Fox TV'de yayınlanan çalar saat programının sunucusu gazeteci İsmail Küçükkaya, tekmelenen madenci Erdal Kocabıyık'ın eşi Derya Kocabıyık'la yaptığı görüşmeyi programında aktardı.

Küçükkaya, yerde tekmelenen Erdal Kocabıyık'ın eşi Derya Kocabıyık'ın kendisine, "Bırakın cezayı, bize ceza geldi. 500 küsür lira . Tekme savurduğu gerekçesiyle. Yani tekmeyi yedi, üstüne bir de ceza yedi" dediğini belirtti.

Soma faciasının ardından dönemin Başbakanı Erdoğan ilçeyi ziyaret etmiş, o ziyaret sırasında vatandaşlar Erdoğan'ı protesto etmişti. Protestolar sırasında Erdoğan'ın aracına tekme atan Erdal Kocabıyık iki özel harekat polisi tarafından yere yatırıldığı sırada, Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel tarafından tekmelenmiş, olaydan sonra 7 gün iş göremez raporu almıştı. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/135836813583681

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  beyler - genco940

  aracın insandan daha kıymetli olduğu bir hukuk devletinde yaşadığımıza göre bundan sonra bu tip odunlara isyanınızı tekmeye karşı tekme düsturu ile yerine getirmekte fayda var. Kısaca kara kucak güreşte ayaklara atılan cangal, uzay doğuda alçak tekme (low kik), veya mid veya kafaya hıgh kik ile işi bitire bilirsiniz. Yere düşene vurmayın ayıp olur. Tahmin ederim Mahkemede arabaya tekme yerine sayıp 500 lira ceza uygularlar, yoksa üzülmeyin aramızda toplarız.