Yusuf Yerkel'in tekme attığı Somalı maden işçisine iş bulundu

Yusuf Yerkel'in tekme attığı Somalı maden işçisine iş bulundu
Yusuf Yerkel'in tekme attığı Somalı maden işçisine iş bulundu
Soma faciasının ardından Başbakanlık danışmanı Yusuf Yerkel tarafından tekmelendiği için bir türlü iş bulamayan maden işçisine nihayet bir kurum sahip çıktı.

RADİKAL - Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014'te yaşanan maden faciasının ardından dönemin Başbakanlık danışmanı Yusuf Yerkel tarafından tekmelenen madenci Erdal Kocabıyık, uzun süredir işsizdi. Davalarla ve para cezalarıyla da mücadele eden Erdal Kocabıyık'a Bergama Belediyesi sahip çıktı. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Kocabıyık'ın Bergama Belediyesi'nde işe başladığını duyurdu.
13 Mayıs 2014'te 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciadan iki gün sonra o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan Soma'ya gitmişti. Bir grup işçinin eylemi sırasında polislerin yere yatırdığı madenci Erdal Kocabıyık'ı Başbakan Danışmanı Yusuf Yerkel tekmelemişti.

Bu olayla ilgili olarak 4 yıla kadar hapsi istenen Kocabıyık, ilçede kimse kendisine vermediği için hamallık yaparak ailesini geçindirmeye çalışıyordu. Zor günler geçiren Kocabıyık'a sahip çıkan Bergama Belediyesi oldu.

CHP'li vekil Özgür Özel, Twitter'da "Erdal Kocabıyık kardeşimiz Bergama Belediyesinde işe başladı" diye yazdı.