Yuva rezaleti ABD basınında

Malatya'da Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı yetiştirme yurdunda küçük çocuklara yapılan işkence görüntülerinin yayımlanması, Amerikan basınında da yankı buldu.

LOS ANGELES - Malatya'da Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı yetiştirme yurdunda küçük çocuklara yapılan işkence görüntülerinin yayımlanması, Amerikan basınında da yankı buldu. Los Angeles Times gazetesinde çıkan haberde, Avrupa Birliği yolunda işkence ve kötü muamelenin büyük bir engel olduğu ifade edildi.
"Türkiye, çocuklara yönelik kötü muamele görüntüleriyle şok oldu" başlıklı haberde, yuvadan gizli çekimle ekrana yansıyan iç acıtıcı sahneler anlatıldı. Amberin Zaman imzalı haberde Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun son beş yılda 478 cinsel istismar vakası yaşandığını açıkladığı da ifade edildi. Gazete, bir süre önce de Saray Rehabilitasyon Merkezi'nde hastalara yönelik kötü muameleleri yansıtan bir raporun yayımlandığını hatırlattı. Haberde, avukat Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun "Eğer hükümet çocuklarını, çocukları siyasetçiler kadar sevmeyen kişilere teslime devam ederse bu olay tüm ülkede tekrarlanır" sözleri de aktarıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7616077616070

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.