Yuvadaki cinayete soruşturma

Çocuk yuvalarındaki skandallara bir yenisi daha eklendi. Mardin Çocuk Yuvası'nda da dört aylık bir bebeğin balkondan atılarak öldürüldüğü ortaya çıktı.

MARDİN - Çocuk yuvalarındaki skandallara bir yenisi daha eklendi. Mardin Çocuk Yuvası'nda da dört aylık bir bebeğin balkondan atılarak öldürüldüğü ortaya çıktı.
Uğur Dündar yönetimindeki Arena programı ekibinin ortaya çıkardığı olayda Mardin'deki Musa Cihaner Çocuk Yuvası'nda koruma altına alınan dört aylık bebek Recep Güler, 7 Ocak 2005 gecesi yatağından alınıp ikinci kat balkonundan atılarak öldürüldü. Aynı yurtta kalan 13 yaşındaki zihinsel engelli bir kızın öldürdüğü sanılan bebek, iddialara göre ailesine haber verilmeden, gecenin karanlığında apar topar gömüldü. Kimsesizler mezarlığındaki defin yeri de aileye bildirilmedi.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Müfettiş raporuna göre 2003'te bir hemşire tarafından amirlerine yazılan resmi yazıda zekâ geriliği teşhisi konulmuş kızın 0-6 yaş bebek ünitesine alınmasının 'sakıncalı' olduğu belirtilmiş. Mardin Valivekili Ali Candan ise dün yaptığı açıklamada, bebeğin gerekli izin alındıktan sonra defnedildiğini söylemekle yetindi.


    http://www.radikal.com.tr/7631807631800

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.