Yuvalara sevgi anneleri geliyor

Malatya Çocuk Yuvası'nda gelen tüyler ürpertici dayak sahneleri, örnek bir projeye hız verdi. 'Sevgi anneleri projesi' skandaldan yaklaşık iki ay sonra uygulamaya geçti.

ANKARA - Malatya Çocuk Yuvası'nda gelen tüyler ürpertici dayak sahneleri, örnek bir projeye hız verdi. 'Sevgi anneleri projesi' skandaldan yaklaşık iki ay sonra uygulamaya geçti. SHÇEK ve Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği'nin (ÇİDER) geliştirdiği projede, ilk 800 sevgi annesi göreve hazır.
Sevgi anneleri haftada dört gün 2-4 saat SHÇEK yuvalarında çocuklarla buluşacak. En az altı ay, en çok bir yıl çocukların beslenmesinden eğitimlerine kadar her şeyiyle ilgilenecek olan gönüllüler, 'koruyucu aile' statüsü de alabilecek. Başvuruların çoğunu bankacı, emekli bankacı, öğretmen ya da emekli öğretmenler oluştururken, üniversiteliler, özellikle de tıp fakülteleri öğrencileri projeye ilgi gösteriyor. En çok başvuru da, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'dan. Sevgi annesi olmak için evlilik şartı yok, ama adayın en az lise mezunu olması isteniyor.
ÇİDER Başkanı Sibel Tuzcu, "Bu proje için Bakan (Nimet Çubukçu) ile görüşmüştük. 15 gün sonra da Malatya olayı patlak verdi. Aynı anda mektup ve başvurular yağmaya başladı. 1130 aday içinden şu an belirlenen 800 sevgi annesi, ayda bir gün sosyal hizmet uzmanı, psikiyatrist ve pedagoglardan eğitim alacak. İlk toplantı yarın İstanbul'da" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7648537648530

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.