'Yüzde 70 oy alırsa şaşırmayın'

'Yüzde 70 oy alırsa şaşırmayın'
'Yüzde 70 oy alırsa şaşırmayın'

Partisinin dün TBMM’deki grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , “ PKK ’nın silah bırakmaya niyeti olmadığı tümüyle meydandadır. Örgüt, bağımsız Kürdistan’ı kurmaya kadar işi götürecektir” dedi. Abdullah Öcalan’ın İmralı’daki hücresine televizyon gönderilmesine de değinen Bahçeli, “Peşi sıra, Facebook, Twitter veya skype üzerinden eski cinayet ortaklarıyla haberleşebilmesi için terörist başına demirbaştan düşmüş bir bilgisayar tahsis edilmesi ve arkasından da Başbakan’la geceleri sohbete başlaması mucize olarak görülmemelidir” dedi. Pek çok konuşmasında ‘matematik göndermeleri’yle ilgi görün Bahçeli’nin, AKP ’nin her seçimde artan oylarıyla ilgili yorumu da dikkat çekti:
“Başbakan ve partisi; şehide kelle katile sayın demiş, yüzde 34,2 oy almıştır. Çiftçiye ananı da al git demiş, askeri yan gelip yatmakla itham etmiş yüzde 46,5 oy almıştır. Habur’da teröristleri karşılamış, Oslo’da PKK’ya yanaşmış, KCK’nın kuruluşunda teşvik edici olmuş ve İmralı’yla gizli görüşmeler yapmış, yüzde 49,8 oy almıştır. Şimdi de PKK’yla açık açık görüşmekte, İmralı canisiyle cüretkâr bir şekilde pazarlıklar yapmaktadır. Herhalde bundan sonraki seçimlerde, AKP’nin yüzde 70 oy alması, Erdoğan’ın yeni sürüm diktatör olması sürpriz olmayacaktır. Türkiye nereye gitmektedir?” Paris’te 3 kadın PKK’lının öldürülmesine de değinen Bahçeli, “Bu puslu ortam içinde, Paris’te PKK militanlarının infaz edilmesini fırsat bilenler, bunu Türkiye’de yürütülen müzakereleri hızlandırmak için atlama taşı olarak formüle edecekler. Militanların Türkiye’deki defin işlemleri esnasında PKK’nın meydan okuma ve isyan provaları, muhtemeldir ki, sinir ve sabırları iyice gerecektir. Bu, Türk milletine reva görülen çok girdili karanlık bir kampanyanın eseridir” diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/111707711170771

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  o değil de - ahanda

  asıl mhp barajın altında kalırsa şaşırmıycam, geçen sefer chp'lilerin oylaıryla yırttınız artık onlar da yok, hodri meydan ne idüğü belirsiz bir parti oldunuz, akp'nin kölesi oldunuz. elinde kaset mi var akp'nin nedir bilmiyorum, mırın mırın ötmekten başka dişe tutulur bir söylem üretemediniz..