Yüzdü, yazacak

Amerikalı 64 yaşındaki yazar Joseph A. Oakes, Çanakkale Boğazı'nı 2 saat 40 dakikada yüzerek geçti.
Haber: ERDEM SÜREK / Arşivi

ÇANAKKALE -Amerikalı 64 yaşındaki yazar Joseph A. Oakes, Çanakkale Boğazı'nı 2 saat 40 dakikada yüzerek geçti. Başarılı bir performansla Boğaz'ı geçen Oakes, bu anı şampanya patlatarak kutladı.
Yüzmeye Kilitbahir'den başlamak isteyen Joseph A. Oakes, gemi trafiğinin buna elverişli olmaması sebebiyle Eceabat'ta saat 08.30'da suya girdi. Amerikalı yazar, 2 saat 40 dakika süren maratonuna Dardanel Vapur Acentesi'ne bağlı Burçak isimli tekne ile balıkadam Turgay Yeğin refakat etti.
Ram-Tur Turizm Şirketi'nin organize ettiği maratonu başaran ve daha önce dünyanın çeşitli bölgelerinde 130 yüzme maratonuna katılan Oakes, "Yüzmeye başladığım noktaya bir daha geri dönmek zorunluluğu olmaması çok güzel" diye konuştu. Oakes, yaşadığı duyguları, yazarlık yaptığı İngiltere'de yayımlanan 1 milyon tirajlı aylık Saga Magazin dergisine yazacağını söyledi.
Oakes, Güney Afrika Cumhuriyeti'nin efsanevi lideri Nelson Mandela'nın 1981 yılında tutuklu bulunduğu Robben's Adası'na da yüzdüğünü belirterek, 1988 yılında da yelken ve kürekli deniz aracıyla dünya turu yaptığını anlattı.


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  Çanakkale

  ,

  Afrika

  ,

  Magazin