Yüzyılın en ilginç cep telefonu kaybetme vakası

Üsküdar sahilinde kayalıklarda cep telefonuyla konuşan İsa Dorceylan, telefonunu düşürdü. Telefonunu bulmak için girdiği kayalıkların altını kurcalarken dengesini kaybeden Dorceylan, kayarak kayaların arasına sıkıştı!

İSTANBUL- Üsküdar sahilinde kayalıklarda cep telefonuyla konuşan İsa Dorceylan, telefonunu düşürdü. Telefonunu bulmak için girdiği kayalıkların altını kurcalarken dengesini kaybeden Dorceylan, kayarak kayaların arasına sıkıştı! Dorceylan'ın varlığı, kayalıklardan boşluğa doğru bir el uzandığını görenler sayesinde fark edildi. Dorceylan, sıkıştığı delikten 'Önce sağ ayağını at, şimdi öbürünü, dur, yavaşça dön' gibi direktifler veren sağlık ekibinin soğukkanlı direktifleri sayesinde çıkarılabildi.
İsa Dorceylan dün İstanbul'un en romantik manzaralı yerlerinden Kız Kulesi karşısında, Salacak İskelesi'nde cep telefonuyla konuşarak yürüyordu. Genç adam kayalıklara doğru giderek burada oturup konuşmasına devam etmek istedi. Ama tam oturmak üzereyken cep telefonu elinden kayarak kayaların arasına girdi. Derin bir alana giren telefonu almak isteyen genç kıyafetiyle kayaların arasına giremeyeceğini düşünerek elbiselerini çıkarıp bir kenara koydu.
Büyük kayadan sarkıp telefonu almak isteyen Dorceylan dengesini kaybederek büyük kayanın altına kaydı ve içerde mahsur kaldı.
'Çok korktum'
Dorceylan'ın imdadına çevredekiler yetişti. Kayaların arasında bir el gören çevredekilerden biri yanına gidince aşağıdan birinin yardım istediğini duydu. Hemen polise, sağlık ekipleri ve itfaiyeye bilgi verildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri kayanın altında mahsur kalan genci çıkarmaya çalıştı. Genci çıkaramayacağını anlayan itfaiye ekibi destek olarak kayayı kaldırmak için vinç istedi.
Kaya altında çaresizce kurtarılmayı beklerken, onlarca meraklı da genci daha yakından görebilmek için kayaların üstlerine akın etti. Sağlık ekipleri gence ilk müdahaleyi kayaların arasına sarkarak yapabildi. Yaklaşık yarım saat süren çalışmalarda bir sağlık görevlisi Dorceylan'ın bulunduğu alana eğilip komutlar vererek hareket etmesini sağladı. Yönlendirmeler sonucu genç bulunduğu yerden biraz kendini dışarı çıkarabildi. Sağlık ekibi hemen genci tutarak yavaşça dışarı çıkardı. Kayanın altında beklerken çok korktuğunu söyleyen Dorceylan'ın hafif sıyrıklarına ambulansta müdahale edildi. Kayalıklara düşen telefonsa bulunamadı.