Zabıtadan Salacak sahilinde 'seyyar semaver operasyonu'

Zabıtadan Salacak sahilinde 'seyyar semaver operasyonu'
Zabıtadan Salacak sahilinde 'seyyar semaver operasyonu'
İstanbul Büyük Şehir Belediye Zabıta ekipleri, Kız Kulesi karşısındaki seyyar çaycıların mangal semaverlerine el koyup bölgeden uzaklaştırdı.

İSTANBUL - İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, saat 02.00 sıralarında Üsküdar, Salacak Sahili, Kız Kulesi karşısında bulunan kayalıklarda mangal semaverle çay satan seyyar satıcılara operasyon düzenledi. Yaklaşık 100 zabıtanın katıldığı operasyonda seyyar satıcıların semaver ve çaydanlıklarına el konuldu; semaver içinde bulunan ateş ise deniz suyu yardımıyla söndürüldü. Daha sonra da seyyar çaycılar bölgeden uzaklaştırıldı.

'BİZ EKMEĞİMİZİN PEŞİNDE KOŞUYORUZ'

Seyyar çaycılık yapan bir kadın , "Ben 2 çocuk okutuyorum. Üniversiteye gidiyorlar eşim asgari ücret alıyor. Bu asgari ücretle ben 2 çocuğu nasıl okutacağım? Devletimiz '3-4 çocuk yapın' diyor. 3-4 çocuğum olsa nasıl bakacağım onlara. Bugün zabıtalar geldi; biz de toplanıp gittik. Ne var ne yok aldılar. Zaten korka korka yapıyoruz. Biz devleti mi soyuyoruz kötü bir mi yapıyoruz? Biz ekmeğimizin peşinde koşuyoruz. Bu bizim mesleğimiz ölsem de bu çayı açacağım. Beni assalar da kesseler de açacağım" dedi.

(Ramazan Eğri / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/130646913064691

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yan semaver - ck1948ck

  hem kentlerin başıbozukluk nedeniyle yaşanmaz hale geldiğinden şikayet ederiz, avrupanın disiplinli kentlerini örnek gösteririz, sonra da disiplini bozanlara hamilik yapmaya kalkışırız. o kadar merhametli olanlar evlerinin bahçelerini, dükkanlarının önünü bu seyyarlara açabilirler!