Zaman gazetesinde para sayma makineli protesto

Zaman gazetesinde para sayma makineli protesto
Zaman gazetesinde para sayma makineli protesto
Rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla ilgili olarak Fethullah Gülen'in açıklamalarını protesto etmek amacıyla Zaman Gazetesi'nin önüne gelen bir grup, bahçeye para sayma makinesi attı.

Yenibosna’da bulunan Zaman Gazetesi önüne saat 15.00 sıralarında gelen 20 kişilik gruptan bir kişi, elinde bulunan para sayma makinesini güvenlik kapısının üzerinden, binanın bahçesine attı.

Ellerinde AK Parti bayrakları olan eylemciler, Fethullah Gülen'i eleştiren sözlerin bulunduğu bir pankart açtı. Üzerinde "Dershanelerini hain yandaşlarını al (İsrail’e Amerika’ya) defol" yazısı ve Fethullah Gülen’in fotoğrafı bulunan pankartı açıp Rabia işareti yapan göstericiler, "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Hainlik yapmayın, başbakanı satmayın" ve "Tayyip’in askerleriyiz" şeklinde slogan attı.


Grup arasında konuşan bir katılımcı, "11 yıl boyunca sizi sırtında taşıdı. Siz sırtından vurdunuz. Arkasından bıçakladınız. Hainlik ettiniz" dedi. Eylemciler, yanlarında getirdikleri pankartı Zaman Gazetesi’nin önüne astıktan sonra ayrıldı.


  http://www.radikal.com.tr/116748611674866

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  nerde biber gazı? - stonefree

  nerde biber gazı, cop, tazyikli su? bu insanlar hangi mihrakların oyununa geldi acep ?!

  Sakin - Ayse Sule

  Taraflari birbirilerine kiskirtmak icin firsat kollayan gruplar soylem ve eylemleriyle giderek daha fazla belli ediyorlar kendilerini. Ozellikle de AKP ve cemaat icine kumelenmis olanlar. Gulen'in beddua cikisina, once Celik sonra da Erdogan sagduyulu karsiliklar verdiginde biraz umutlanmistim. Ama bu sagduyu Yenisafak'in mansetlerine ne yazik ki pek yansimadi. Tam aksine gittiler "O beddualar sandiga gomulecek" basligi attilar, hem de Basbakan'in agzindan bu sozler cikmadigi halde. Simdi de kendilerini Tayyip'in askerleriyiz diye tanitan birileri Zaman Gazetesi onunde eylem yapmis. Umarim Gulen ve Erdogan kendi iclerindeki bu gruplara karsi, hic olmazsa bundan sonra daha dikkatli olurlar.

  Nasılsa ellerinde daha çokça vardır. - szna

  Kasaları kolayca atarlar, nasılsa evlerinde daha kaç tane vardır. Nasıl oluyor da hırsızlığı, dolandırıcılığı, ülkenin/hepimizin olan toprakların usulsüzce hunharca katledilmesini eleştirmeyip bunu yazan gazeteyi eleştiriyorlar. İslam buysa İslam korkusu hiç de yersiz değil. Yök İslam bu değilse o zaman güzel ahlakını bir kere olsun gösterin! Bu insanları İslamla bağdaştırmak pek tabi ki yanlış, ancak kendileri her fırsatta İslami bir can simidi için kullandıklarından bu eleştiri hakkımı kendimde görüyorum.

  Tamda - garigan

  Ahmet Hakan'ın Nedim Şener'i konuk etigi Tarafsız Bölge Programını banttan izliyordum.Nedim Şener'in cemaatle ilgili dile getirdigi iddiaların binde biri bile doğruysa sayın başbakanın paralel devlet dedigi kadar varmış.Dehşete düştüm şahsen.

  Abi ben yanlis mi okudum?? - tunc2013

  Olay zamann gazetesinin onunde olmus, para makinesi zaman gazetesinnin onunde atilmis... Bir daha bir daha okudum evet olay zaman in onunde olmus. Ulen zaman cilar biz de bu para makinlerinin bakanin oglunun odasindan ciktigini sanardik demekki siz de cikmis zaten gecen de bir ayakkabi kutusunu bir protestocuya vermediniz mi o kutu da sizden cikmisti;)Ben de star gazetesi yan da yeni safak gazetesinin onune bu makinenin atildigini sanmis herhalde gostericiler yanlislikla zaman gelmis sanacaktim az daha:))

  sofist - baris332

  yargı süreçlerine bakıyorlardı, suçu ispatlanana kadar herkes masumdu. sonra insanlık hali oldu. keşke minimum rüşvet alabilseler dediler. şimdi de böyle ufak tefek cebe sıkıştırılan 100 lirayla gaza getirilen insanlardan medet ummuşlar. bizim memlekete özeleştri diye bir şey uğraşmamış malesef,bizim politikacılarımıza artık ciddi bir şekilde eğitim verildiğini düşünüyorum şöyle ki '' asla geri adım atma, pes etme , sözünden dönme, dönersen de gereksiz olanı inkar et. bunların hepsi tipik sofist davranışları.