Zaman yazarı Alkan cemaatin oy oranını açıkladı

Zaman yazarı Alkan cemaatin oy oranını açıkladı
Zaman yazarı Alkan cemaatin oy oranını açıkladı
Zaman Gazetesi yazarı Ahmet Turan Alkan, CNN Türk'teki canlı yayında Mustafa Sarıgül'e destek iddiaları ve camaatin oy oranı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CNN Türk'te yayınlanan Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programına konuk olan Gülen cemaatine yakın isimlerden ve aynı zamanda Zaman Gazetesi yazarı Ahmet Turan Alkan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dershane tartışmalarıyla başlayan AK Parti Cemaat geriliminin ardından yaklaşan yerel seçimlerde cemaatin İstanbul ’da Mustafa Sarıgül’ü destekleyeceği iddialarına yanıt veren Alkan "Ben Sarıgül'e oy verenlerden olmam. Ben kendi adıma konuşuyorum kimseyi temsil etme hakkım yok. Ayrıca öyle bir hevesimde yok. Ama benim düşünce yatağımdan gelenler CHP 'ye kolay kolay oy vermezler. Yani hükümete kızdım. Vay onu cezalandırmak için CHP'nin adayına oy vereyim bu olmaz" dedi.

"SARIGÜL'Ü GÜVENSİZ BULUYORUM"
Alkan, "Aday Sarıgül olsa bile oy vermeyiz. Ben şahsen Mustafa Sarıgül'ü güvenilmez buluyorum. Bende öyle bir intiba uyandırıyor şimdiye kadar. Belki iyi bir belediye başkanı olabilir ama politikacı olarak fazlasına gözünü dikmiş biri olarak Sarıgül'ü güvenilir bulmuyorum" diye konuştu.

GÜRSEL TEKİN'İ DAHA ORGANİK GÖRÜYORUM
Gürsel Tekin aday olursa görüşünün değişebileceğini söyleyen Alkan, "CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Gürsel Tekin daha organik bir CHP'li gibi geliyor bana. Tekin, aday olsaydı oy verir miydim, benim için o zaman düşünülecek bir durumdu. Ama Sarıgül'ü tercih etmem. Gürsel Tekin, daha sempatik görünüyor. Benim bir damarım var. Babamdan kalan bir Demokrat Parti mirası var. Biz CHP'li değiliz" dedi.

CEMAATİN OY ORANI YÜZDE 1
Cemaatin oy oranını da açıklayan Alkan, "Benim tahminim cemaatin oy oranı yüzde 1'dir. Ve bu yüzde 1'in politik harbiyede hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Fakat yüzde 1'in özgül ağırlığı var. Çünkü bu yüzde 1'in içinde pek çok kanaat önderi var. Pek çok aile var. Bu yüzde 1 ailelere yayılmış durumda." ifadelerini kullandı.