Zaman yazarı Alkan cemaatin oy oranını açıkladı

Zaman yazarı Alkan cemaatin oy oranını açıkladı
Zaman yazarı Alkan cemaatin oy oranını açıkladı
Zaman Gazetesi yazarı Ahmet Turan Alkan, CNN Türk'teki canlı yayında Mustafa Sarıgül'e destek iddiaları ve camaatin oy oranı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CNN Türk'te yayınlanan Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programına konuk olan Gülen cemaatine yakın isimlerden ve aynı zamanda Zaman Gazetesi yazarı Ahmet Turan Alkan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dershane tartışmalarıyla başlayan AK Parti Cemaat geriliminin ardından yaklaşan yerel seçimlerde cemaatin İstanbul ’da Mustafa Sarıgül’ü destekleyeceği iddialarına yanıt veren Alkan "Ben Sarıgül'e oy verenlerden olmam. Ben kendi adıma konuşuyorum kimseyi temsil etme hakkım yok. Ayrıca öyle bir hevesimde yok. Ama benim düşünce yatağımdan gelenler CHP 'ye kolay kolay oy vermezler. Yani hükümete kızdım. Vay onu cezalandırmak için CHP'nin adayına oy vereyim bu olmaz" dedi.

"SARIGÜL'Ü GÜVENSİZ BULUYORUM"
Alkan, "Aday Sarıgül olsa bile oy vermeyiz. Ben şahsen Mustafa Sarıgül'ü güvenilmez buluyorum. Bende öyle bir intiba uyandırıyor şimdiye kadar. Belki iyi bir belediye başkanı olabilir ama politikacı olarak fazlasına gözünü dikmiş biri olarak Sarıgül'ü güvenilir bulmuyorum" diye konuştu.

GÜRSEL TEKİN'İ DAHA ORGANİK GÖRÜYORUM
Gürsel Tekin aday olursa görüşünün değişebileceğini söyleyen Alkan, "CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Gürsel Tekin daha organik bir CHP'li gibi geliyor bana. Tekin, aday olsaydı oy verir miydim, benim için o zaman düşünülecek bir durumdu. Ama Sarıgül'ü tercih etmem. Gürsel Tekin, daha sempatik görünüyor. Benim bir damarım var. Babamdan kalan bir Demokrat Parti mirası var. Biz CHP'li değiliz" dedi.

CEMAATİN OY ORANI YÜZDE 1
Cemaatin oy oranını da açıklayan Alkan, "Benim tahminim cemaatin oy oranı yüzde 1'dir. Ve bu yüzde 1'in politik harbiyede hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Fakat yüzde 1'in özgül ağırlığı var. Çünkü bu yüzde 1'in içinde pek çok kanaat önderi var. Pek çok aile var. Bu yüzde 1 ailelere yayılmış durumda." ifadelerini kullandı.


  http://www.radikal.com.tr/1164797116479711

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  inandırıcı gelmedi - efeg27

  Cemaatin oy oranı %1 ise toplam verilen oy sayısı 45 milyon civarı olduğundan hareketle 450,000 oy ederki, bu kadar oy bu kadar güçlü olmaya yetmez! bence %8-10 civarı bir oyu olmalıki bu kadar korku versin ve güçlü olabilsin.

  basbakan ve cumhurbaskani fetullah guleni ulkeye cagirirkende göz altina almayi planlamislardir - OSCAR82

  eger hukumet sol demokrat örgutlere uyguladigi baskiyi siddetti ve daha sayamayacagim onlarca zulmu sadece bir hafta cemaate uygulasin bir hafta sonra ulkede tek bir cemaatciye rastlayamazsiniz

  Sert Kaya - sahafca

  Kim ne derse desin anlaşılan bu ülkede AKP ye dik duracak Cemaat , Unutmayın cemaatin işi insan yetiştirmek bu konuda en iyileridir. BBC News in yorumunda dışarıda özellikle ABD ve Bürüksel'de hükümetten daha etkililer diye inanılmaz bir yorum vardı.

  YÜZDE 1 AMA HER AİLEDE - sahafca

  Dikkat ettimiz mi oy oranıyla alakalı % 1 diyor lakin asıl lafı akabine söylüyor her ailede bir kişi yani ulaşılan her aile ferdi bir aile demek. yüzde 1 olabiliriz ama yansımamız çok diyor.

  Cadı Kazanı - momentum

  Evliya Çelebi Seyahatnamesini okurum arada bir. Burada benim asıl ilgimi çeken, çelebinin gezip gördüğü yerler değil. Evliya Çelebi, ömrünün büyük bölümünü paşaların maiyetinde çeşitli hizmetlerde geçirmiştir. Her biri yönetim adamı olduğu kadar siyaset adamı da olan paşaların ilişkisi bir gerilim ilişkisidir. Bu ilişki, bugünümüze direkt miras kalan, bitmek tükenmek bilmez bir iktidar, kudret, menfaat mücadelesinden oluşur. Paşalar, Avrupa'da olduğu gibi bir "sınıf" temelinde bir araya gelmezler. Aralarında bir sınıf dayanışması yoktur. Her biri diğerinin rakibidir. Birinin bir görev alması (mesela bir valiliğe atanması) kendisi ve adamları için ikbal, diğer paşa ve adamları için yokluk ve yıkımdır. Bu ortamda mücadele, çekişme, didişme, kamplaşma, kutuplaşma, dedikodu, propaganda, ayak oyunları, kulis, torpil, yağcılık, kuyu kazma hiç bitmez. Ama ben bıktım artık. 500 senede bir şeyler değişmeli değil mi; o kadar sistem değiştirdik, rejim değiştirdik, kimlik değiştirdik, devrimler yaptık. I-ıh. Arab'ın hesabı: düşmanlarıma karşı, kuzenlerim, kardeşim, ben; kuzenlerime karşı, kardeşim ve ben; kardeşime karşı, ben. Hayatımız, kamplaşma ve grup aidiyeti üzerine kurulu: dosta düşmana karşı sağıyla soluyla bütün ülke; solculara karşı ülkücüler, cemaatçiler ve ben; ülkücülere karşı cemaatçiler ve ben; cemaate karşı, ben. Her politik grup için aynı. Gına geldi artık. Tarih tekerrür bile etmiyor, dan dan kafamıza vuruyor.

  Geçmiş olsun - seyircikedi

  Yüzde 1 ise gerçekten fazla abartılmış demek ki yıllardır

  Bu çerçevede söyledikleri ve izlenimim - enver altın

  Bu isim hakkında son iki-üç ay öncesine kadar daha olumlu düşünen insanlar daha fazla idi. Ben de onlardan biri idim. Bu haber metni çerçevesinde söyledikleri ise eski hâlini çağrıştırıyor daha ziyade. Yani fena değil bu dedikleri. Doğrusu beklediğimden daha samimî ve açıkça konuşan biri izlenimini edindim. Eskiden verdiği izlenim gibi.