Zaman yazarı Hüseyin Gülerce barış şartlarını açıkladı

Zaman yazarı Hüseyin Gülerce barış şartlarını açıkladı
Zaman yazarı Hüseyin Gülerce barış şartlarını açıkladı
Gazeteci yazar Hüseyin Gülerce son tartışmalarla ilgili olarak Twitter hesabından "Yangını söndürmeye çalışanlara yol açmalı" çağrısında bulundu.

Radikal.com.tr - Fethullah Gülen'e yakın isimlerden olan, Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce 'barış şartları'nı açıkladı. Gülerce, operasyon ve sonrasındaki görevden almalarla artan gerilimin ortadan kaldırılmasına yönelik görüşlerini takipçilerine sosyal medya üzerinden iletti.

Gülerce, “Büyük yangın var. 1. Yangına benzin değil su dökmeli 2. Yangını söndürmeye çalışanlara yol açmalı 3. Kim başlattı tartışmasına girmemeli... Allah (cc) buyuruyor: Kötülükleri iyilik ile savınız. Göreceksiniz ki, düşman bildikleriniz sımsıcak bir dost oluvermiş. (Fussilet, ayet 34) İyiliğe iyilik, her kişinin işi. Kötülüğe iyilik er kişinin işi... Üç esasta ittifak olmalı: 1. Yolsuzlukların üstü örtülmemeli 2. Bürokrasi, paralel devlet kuramaz, sivil vesayet kurulamaz. 3. Bürokraside liyakat asıl olmalı. Bizden-bizden olmayan ayrımı yapılmamalı... Hukukun üstünlüğü esas alınmalı. Hukuk dışına çıkılmamalı” diye yazdı.


  http://www.radikal.com.tr/1167860116786017

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  UZLAŞIP,PAYLAŞIMA DEVAM MI - hasan kayım

  Gülerce, İşe erkek diliyle başlamış. ''İyiliğe iyilik, her kişinin işi. Kötülüğe iyilik er kişinin işi...'' vay be,iki erkek kültürlü kişinin eline kaldı bu ülke.Kötülüğü iyilik oranlama yaparsak dah çok kadınlarda görülür.Öldürme,yok etme,ocak söndürme kadında yok denecek kadar azdır.Gelelim ortada uçuşan dolarlara,onlarda nasıl uzlaşacaksınız.Ülkenin can alıcı sorunlarına kapalısınız,çıkarlarda uzlaşı arıyorsunuz.

  Gülerce'nin Şahsi Fikri - Mehmet Can Özdarendeli

  Hocaefendi bu saatten sonra Hizmet Hareketi'nin saygınlığını tehlikeye sokmaz,AKP ile barışmak demek Hizmet Hareketi'nin itibarsızlaştırılması demektir.AKP ile barış ve koalisyon diye birşey olmayacak.Başbakanın kibiri buna müsaade etmez ikinci olarakta CHP'nin kendi adayları yerine cemaate ve muhafazakar siyasete yakın insanları aday göstermeye başladı.Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretinde bunlar hep konuşuldu Hizmet Hareketiyle.Ha,Gülerce halen daha kendisini AKP'li hissediyorsa ve hala barışmaktan bahsediyorsa bence Hocaefendi'nin ismini lekelemekten öteye gitmemektedir.O nedenle neyin barışı bu sayın Gülerce,şahsi fikriniz bile tüylerimi diken diken etti.İnsanlar sormaz mı siz İslamiyet'i anlatan bir hareketsiniz halen daha hırsızlıktan hüküm giymiş partiyle el sıkışıyorsunuz demez mi,Hizmet Hareketini lütfen itibarsızlaştırma Hüseyin Bey...

  Darbeci - canata

  Sayın Gülerce, anlaşıldığı kadarı ile görevden alınmaların önüne geçmeye çalışıyor. Bunu sağlamak için 'Tehdit'i ön planda tutuyor. Ancak, bu isteklerin aslında bir yenilginin eseri olduğunu gözden kaçırıyor.

  Imamlar Hocalar - hayatcokgüzel

  Imamlari ve Hocalari bol olan bir milletten hic birsey cikmaz...

  Oku Bakiiim. - Clear

  "Kaybet-kaybet moduna girmemek lazım" denmesine rağmen "Denemeden bilemezsin" modasından kurtulunamadı.Deneme-yanılma metoduyla sonuç ufukta belirmeye başladı.Bu da bana güncel bir reklamı anımsattı "Oku bakiiiim/ Aaaid/Hadi geçmiş olsun".

  hükümetin önerisi sadece bir tane idi - nese2010

  "dersaneleri kapatın özel okul yapın her türlü desteği vereceğim" idi. değişim ne zor şey değil mi?

  bizim de bir önerimiz var - nese2010

  siyaset yapacaksanız parti kurun çıkın meydana.