Zaman'da ayrılık: Yazacağım bir şey kalmadı

Zaman'da ayrılık: Yazacağım bir şey kalmadı
Zaman'da ayrılık: Yazacağım bir şey kalmadı
Zaman gazetesinde uzun süredir yazan isimlerden Leyla İpekçi bugün ayrıldığını açıkladı

Zaman gazetesinin yazarlarından Leyla İpekçi bugünkü '‘Yar yüzü’ne bakarken...' başlıklı köşe yazısında gazetesinden ayrıldığını açıkladı.

İpekçi, BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan'ın, eşinin katilleri yargılanırken mahkeme salonunda duruşmayı izlemesinden yola çıkarak başladığı köşe yazısını şöyle bitiriyor;

"Nereye bakarsak bakalım ‘yar yüzü'ne baktığımızı ve yüzümüzde ‘yar yüzü'nün tecellilerinin yansıdığını hatırlayarak bakabilmek istiyorum. Yazmak bu gayrete götüren bir vesile sadece bana göre. Sözlerimiz ve eylemlerimiz put olup çıkıyorsa, kelimeler ne niyet olabiliyor, ne amel. Yazabileceğim hiçbir şeyin kalmadığını görüyorum şu an için... “Allah ile beraber başka bir ilaha tapma. O'ndan başka ilah yoktur. O'nun yüzünden (zatından) başka her şey helak olucudur. Hüküm O'nundur ve siz O'na döndürüleceksiniz.” Benden buraya kadar. Hakkınızı helal edin."

Yazar, senarist ve gazeteci olan Leyla İpekçi, Zaman gazetesinde yazarken, Taraf gazetesinin kurulmasıyla Taraf'ta yazmaya başlamış, 2011'de de Zaman'a geri dönmüştü.

İpekçi'nin yazısının tamamını buradan okuyabilirsiniz. 


  ETİKETLER:

  BDP

  ,

  Mahkeme

  ,

  Taraf

  ,

  Gazeteci

  ,

  yazar

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  http://www.radikal.com.tr/116423711642373

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  saflar - aharasa

  saflar tamamıyla bitbirinden ayrışıyor, keskinleşiyor. bu daha başlangıç cihata hazırlanılıyor.

  isabet olmuş - ziyafe

  zaten bu yazarın yazdıklarını anlayabilmek mümkün olmuyordu benim için, hanımefendi âdeta başka bir boyuta geçmiş, o kadar soyut o kadar uçuk geliyordu ki, ne diyor ne demeye çalışıyor uzayında uçuşan harflere dönüşüyordu bütün yazıları. farklı dünyasında kendisine mutluluklar dilerim.

  Önemli ve düşündürücü olması gereken bir olay - enver altın

  Yazar o gazetede kendi başına, yalnız bir yazar gibiydi. Ayrılacağını tahmin etmiyordum ama yalnızlığını ve sıkıntısını ve gazetenin son günlerdeki taarruza yoğunlaşmış durumundan rahatsızlığını farketmek zor değildi. Bu önemli bir olay. Cins yazarlardan beklenecek bir karar. Düşündürücü. Tabii düşünmeyi önemli bir meşguliyet sayanlar için.