Zayıflamak uğruna hayatını kaybetti

Fazla kilolarından kurtulmak için mide ameliyatı olan polis memuru Nurten Demirkol, operasyonun ardından gelişen akciğer enfeksiyonu sonucu hayatını kaybetti.

BURSA - Fazla kilolarından kurtulmak için mide ameliyatı olan polis memuru Nurten Demirkol, operasyonun ardından gelişen akciğer enfeksiyonu sonucu hayatını kaybetti.
Bursa İnegöl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şubesi'nde görev yapan Demirkol aşırı kilolu olmaktan rahatsızdı. Hatta şarkıcı Ozan Orhon'un midesine kelepçe taktırarak zayıfladığını öğrenince yakın çevresine aynı yöntemi kendisinin de deneyeceğini söyledi. Demirkol, iki ay önce İstanbul'da yaşayan annesini görmeye gitti. Bu sırada Ozan Orhon'un doktoruyla görüştüğü öğrenilen Demirkol, İnegöl'e dönünce eşine "Ameliyat olacağım" dedi. İstanbul'a sevk almak için Uludağ Üniversitesi Hastanesi'nde çalışan bir doktor arkadaşından yardım istedi. Doktor arkadaşı Demirkol'u Bursa İhtisas Hastanesi'nde genel cerrahi uzmanı olan eşi Davut Baykan'a muayene olması konusunda ikna etti. Demirkol'un yapılan muayenesinde midesinde kist çıktı.
Kistin alınması durumunda zayıflayacağını öğrenen Demirkol ameliyatı kabul etti. 16 Kasım'da ameliyat edilen Demirkol'un kistle birlikte midesinin bir kısmı alındı. Başarılı geçen ameliyattan dört gün sonra akciğerlerinde enfeksiyon gelişen Demirkol, doktorların tüm çabalarına rağmen ani solunum durması sonucu hayatını kaybetti.
İstanbul'da 1995 yılında bindiği polis servis aracına bomba atılması sonucu ağır yaralanan ve daha sonra malulen emekli olan polis memuru Yavuz Demirkol ise üzgün. İnegöl'de geçen yıl kullandığı otomobilin kamyonla çarpışması sonucu beş yaşındaki oğlu Emir Can ve annesini kaybettiğini söyleyen Yavuz Demirkol, "Ne yaptıysak Nurten'i kilo verme sevdasından vazgeçiremedik. Çünkü ameliyattan sonra zayıflayacağını düşünüyordu" dedi. Baba Demirkol bundan sonra 10 yaşındaki ilköğretim 4. sınıf öğrencisi olan kızı Aleyna için hayata tutunacağını vurguladı.