Zekeriya Öz'ün Emniyet ziyaretinin sırrı ortaya çıktı

Zekeriya Öz'ün Emniyet ziyaretinin sırrı ortaya çıktı
Zekeriya Öz'ün Emniyet ziyaretinin sırrı ortaya çıktı
Türkiye'yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun 3. gününde İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zekeriya Öz, Emniyet Müdürlüğü'ne giderek 3. kattaki operasyon merkezine girdi. Öz'ün Emniyet Müdürlüğü'ne gelmesi ve 2 saat kalması spekülasyonlara neden olurken, bugün Başsavcı Vekili'nin Emniyet'e neden gittiği ortaya çıktı. Öz, gözaltına alınan şüphelilere sorulacak soruların değiştirilmesini, bazı soruların çıkarılmasını önlemek için Emniyet Müdürlüğü'ne gidip tutanak tutmuş.

Öz’ün aldığı bir ihbarda özellikle Bakanların çocukları ile ilgili telefon görüşmeleri konusunda bazı bölümlerin kayıtlara geçmeyeceği, çıkarılacağı veya değiştirileceğinin belirtilmesi üzerine Emniyet Müdürlüğü’ne gittiği bildirildi. Soruşturmayı yürüten şube müdürleri ve sorgulamayı yapan görevlilerle bizzat görüşen Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün ‘şüphelilere sorulacak soruların’ mühürlü bir örneğini alarak tutanak tuttuğu bildirildi.

Öz’ün, bu tutanağı tutmasının nedeninin ise, ‘Dinlemeye takılan bazı bakanlarla ilgili tapelerin tutanaklardan çıkarılmasının istenmesi’ olduğu iddia edildi.

Öz, soruların değiştirilmesi halinde sorumlular hakkında adli işlem yapacağını da söylediği iddia edildi.

Kara kutu kaçtı

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında tutuklanan Reza Zarrab’ın ilgili savcılığa bir ihbar maili geldi. İhbar mailinde ismi geçen İranlı Kamelia Jamshıdı’nın operasyonda tutuklanan işadamı Zarrab’ın ticari işlerini takip ettiğini, faaliyetlerine ilişkin birçok bilgi ve belgeye sahip olduğu belirtildi.

Savcılar hemen maille ilgili soruşturma başlattı ve Kamelia Jamshıdı hakkında bilgi talep etti. Emniyet'e gönderilen yazıda söz konusu şahsın Türkiye ’de olup olmadığının araştırılması ve adresinin tespit edilmesi istenildi.

Ancak Emniyet'in araştırması sonucu ihbarda adı geçen Kamelia Jamshıdı’nin dün gece Atatürk Havaalanı’ndan uçakla Dubai’ye hareket ettiği belirlendi.

Emniyet söz konusu tespitini savcılığa bildirdi


  http://www.radikal.com.tr/116772111677219

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ASIL hedef.... - memo34

  Türkiye Kürt sorununu geç de olsa çözme sürecine girdi. Bu sorun çözüldüğünde de Türkiye ortadoğuda ve dünyada söz sahibi olacak. Çünkü ekonomik olarak çok güçlenecek, dışa bağımlılık her alanda azalacak. Hedef işte bunu engellemek. Dünyadaki pastayı ABD, ing. Fransa gibi ülkeler paylaşıyor. Neden bi ortak daha çıksın ki ? Zaten Çin pastaya ortak oldu. Milli helikopter, uçak, tank, füze, savaş gemisi, uzay çalışmaları vs. vs. Bunlar hep ABD den ve yandaşlarından alınıyordu. Ben olsam ben de Türkiyenin karışması için tabi ki elimden geleni yapardım.

  ne yolsuzlukları ne de hainleri isteriz! - likapa

  savcının uluslararası bir operasyona imza atması, amerika israil çıkarlarına hizmet etmesi birkaç farklı dosyayı biraraya getirip insanların kafalarının karışmasını sağlaması en önemlisi türkiye menfaatlerine karşı operasyon yapmış olması insanları yolsuzluklara karşı bile savunma refleksine sokmuştur.amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olunca böyle eline ayağına bulaştırır işi.yolsuzluğa asla müsade edilemez ama hainlere de.

  "Atanmış" ların zor oyunu! - yvzygt

  Hiçbir hesap verme sorumluluğu üstlenmeyen "atanmışlar" daha önce suçlu suçsuz bulduğunu içeri atıp hükümeti zor durumda bırakmaya çalışmıştı. İçeriden çıkanlar sorunun kaynağına işaret edince bu defa aynı "atanmışlar" direk hükümeti hedef alarak zorlamak istiyorlar. Ama biz kime hesap soracağımızı iyi biliyoruz ve bu oyunu yine bozacağız!

  Bakalım kaç günde AK layacaklar bu davayı. - _poseidon_

  2. Deniz Feneri tarzı AKlama vakası olarak bu dava da ülkemiz tarihine kara bir leke olarak geçecektir. 10 yıl sonra siyasi ve emniyetteki sorumluları yargılamak için göstermelik davalar açarız artık. Bu arada yüz milyonları götürenlerde her hafta dünyanın başka bir yerinde keyiflerine bakıyor olurlar. Bizde ülke olarak onların borçlarını vergilerle ödemeye çalışırız.

  kara kutu niye yakalanmadı acaba? - necipguven

  Savcılığın 1,5 yılı aşkın bir süredir teknik takipte tuttuğu biliniyor. Bu süre içinde bakan oğulları hakkında herşey öğreniliyor ancak esas para kaçakçılığı yapan adamın kara kutusu tespit edilip yakalanamıyor. Bu nasıl oluyor acaba. Operasyonun amacı para kaçakçılığını tüm sırlarıyla ve elebaşılarıyla ele geçirmek mi yoksa sadece hükümete yakın kısımlarını açığa çıkarmak mı?

  İmzasız haber... - turq_82

  Zekeriya Öz'ü kahraman gibi gösteren imzasız bir haber. Başsavcı vekili ile Emniyet Müdürü'nin görüşmesinden siz nasıl haberdar oldunuz? Cevap : Birileri size söyledi. Birilerinin söylediğini kesin bir bilgiymiş gibi nasıl haber yapabiliyorsunuz?

  Ben inanmadim, siz inandinizmi? - baizzet1925_379

  AK partili belediye üyeleriyle devamli görüsen Öz, basbakanin istegi üzerine oraya gitmistir. Gerisi AK Parti masali.