Zeki Sezer: Evime haciz geliyor ve param yok

Zeki Sezer: Evime haciz geliyor ve param yok
Zeki Sezer: Evime haciz geliyor ve param yok
DSP Eski Genel Başkanı Zeki Sezer, 2009'da Başbakan Erdoğan'a söylediği bir sözden dolayı 10 bin lira tazminata mahkum edildiğini belirtti ve Erdoğan'a çağrıda bulundu: "Bugün evime haciz geliyor nakit ödeyecek param yok."

Radikal.com.tr - Başbakan Tayyip Erdoğan 'a hakaret ettiği gerekçesiyle tazminat davasına maruz kalan DSP Eski Genel Başkanı Zeki Sezer, bugün evine haciz geleceğini belirterek Başbakan'a çağrıda bulundu: "Bu rakam az değil. Ödeyecek nakit param yok."

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Uyan Türkiyem programında Tahir Sarıkaya'nın sorularını yanıtlayan DSP Eski Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Erdoğan 'ın kendisine açtığı tazminat davasına değindi. Zeki Sezer, bir törende yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret ettiği gerekçesiyle 20 bin lira tazminat davasına maruz kaldı. Mahkemenin ise 10 bin liraya hükmettiğini belirten Sezer şunları söyledi:


'HAKARET AKLIMIN UCUNDAN GEÇMEZ ' 'Çok üzgünüm. Bana genelde 'Senden siyasetçi olmaz' diyenler, 'Sen siyasette başarılı olamazsın' diyenler, yeterince sert olmadığımı masaya vurmadığımı söylüyorlardı. Katıldığım bir televizyon programında çok ağır konuştuğumu düşünüyordum. Canlı yayında bu kadar da olur mu, biraz hata yaptım diye kendi kendime hayıflanırken bir partili telefon açtı.

'Genel başkanım çok iyiydi konuşmanız ama biraz daha sert olsaydınız' dedi. Böyle bir durumda kimseye hakaret etmke gibi bir niyetim olamaz. Biraz ağır kaçan sözler olmuş, belki kastını da aşan sözler olmuş ama hakaret amacı kesinlikle aklımın ucundan geçmez. '

Böyle bir şeye maruz kaldığı için üzgün olduğunu söyleyen Zeki Sezer, 'Bülent Ecevit 50 yılı aşkın süre Türkiye 'de siyaset yaptı. Bu 50 yılda bir gazeteciyi bile mahkemeye vermedi ki; kendisine neler yapılmıştı. Bir vatandaşı bile, bir siyasetçiyi bile mahkemeye vermedi ' dedi.


  http://www.radikal.com.tr/112299511229955

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ - HARAYDIN

  Bazı sivri zekalar düşünce özgürlüğü için cüzdanın şiş olacak dendiğini sanacak kadar hayata at gözlüğü ile bakıyor. Kimse düşünce özgürlüğünden tazminat cezasına çarptırılmıyor, hakaretten çarptırılıyor. Yalan, iftira, hakaret ederek düşünce özgürlüğünü yaşadıklarını sanmanın normal insan zekası ile bir ilgisi olmaz. Ruh sağlığı ve zeka düzeyi normal olan insanın yalan, iftira ve hakareti düşünce özgürlüğü değil insanlık seviyesinin düşüklüğü ve insanlık haysiyetine onuruna suç sayması gerekmez mi?

  Hayret ki Ne Hayret! - Clear

  Düşünce özgürlüğünden değil,hakaretten bahsediliyor.

  Hayret - istanbuldanmuhendis

  Yazilan yorumlari hayretle okudum. Insanlarin curetkar konusabilmeleri, dusunce ozgurlugu sahibi olabilmeleri icin cuzdanlarinin siskin olmasi gerekiyor diye bir kani var anlasilan. Medeni ulkelerde her bireyin, maddi durumu NE OLURSA OLSUN dusunce ozgurlugu olur. Zeki Sezerin yaptigi dogru mudur yanlis midir bilemem, benim sozum parayla dusunce ozgurlugunu ayni kefeye koyan yorumculara

  Neden Ödeyemiyor? - Clear

  Hem devlet bakanlığı hem de 3.5 yıl milletvekilliği yapmış (yani mecburi 2 yılını tamamlayıp) emekliliğe hak kazanarak 7500 TL emekli aylığı alan bir kişi(üstelik eşi de emekli aylığı alıyor) 10 bin TL.tazminatı neden ödeyemez de haciz yer? Hepsi tek seferde değil,üç taksitte ödeyebilirdi.Olmadı bankalar 5000 TL'ye kadar çok ucuz bireysel kredi veriyor,hem kendi ve hem de eşinin üzerine iki adet kredi alıp ödeyebilir,sonra da bankaya 12 ay vadeyle (10 bin yerine 12 bin olarak)geri ödemesini yapabilir.Hal böyleyken ağlayıp sızlanmanın alemi ne? Hiç yakışmıyor doğrusu...Hadi hepsi bir yana,o zaman sızlanmadan önce dilini frenleyeceksin.Öyle değil mi? Rahmetli Ecevit'ten sonra,Demokratik Sol Parti'den uzak durmakla çok iyi etmişim,bunu bir kez daha doğruladığı için Sn.Zeki Sezer'e teşekkür(!) ederim .

  ya ağzın ya cüzdanın - HARAYDIN

  İşkembeden kuru sıkı atmaya meraklıysan cüzdanın şiş olacak, yani ya cüzdanın ya ağzın sıkı olacak. işkembedereken esip gürlerken düşüneydin tazminatı ödeyemezsem evime haciz gelirse ne olur diye?