Zengin, 'Eken'in adamıyım' demiş

'Sauna çetesi' olarak bilinen ve eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Çakır ile şarkıcı İbrahim Tatlıses'in aralarında bulunduğu 18 sanığın yargılandığı davada tanık Mustafa Aydar...

ANKARA - 'Sauna çetesi' olarak bilinen ve eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Çakır ile şarkıcı İbrahim Tatlıses'in aralarında bulunduğu 18 sanığın yargılandığı davada tanık Mustafa Aydar, çete lideri olmakla suçlanan Kasım Zengin'in kendisini Korkut Eken'in adamı olarak tanıttığını söyledi.
Tutuklu sanıklar Kasım Zengin, Siyami Gündüzoğlu, tutuksuz sanıklar Ertuğrul Çakır, Osman Hüseyin Selçuklu, Nuri Gökhan Bozkır, Tamer Topsakal, Serdar Yük ve Ömer Faruk Çalışkan ile avukatlarının katıldığı duruşmada, tanık Mustafa Aydar ifade verdi. Aydar, Salata Bar'ın otoparkının işletmesini ortağı Veysi Çelebi ile birlikte yaptıkları sırada, otoparkın işletmesini isteyen ve telefonunu bırakan Emre Köroğlu isimli kişiyle telefonda görüştüğünü söyledi. Daha sonra bu kişinin adının Kasım Zengin olduğunu öğrendiğini belirten Aydar, Zengin'in, kendisini Korkut Eken'in adamı olarak tanıttığını kaydetti. Tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması amacıyla duruşmayı erteledi.