Zeybekçi: İdam cezası getirilmeli

Zeybekçi: İdam cezası getirilmeli
Zeybekçi: İdam cezası getirilmeli
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Özgecan Aslan cinayeti zanlıları için idam cezasının gündeme getirilmesi ve hassasiyetle tartışılması gerektiğini söyledi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Mersin 'de bıçaklanarak öldürülüp yakılan 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın ölümüne Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi. Zeybekçi, "insanlığın katledildiği" cinayetler için idam cezasının getirilmesi gerektiğini söyledi.

"Özgecan Aslan yavrumuza Allah'tan rahmet ve ailesine sabır diliyorum. Rabbim yavrumuzu cennetinin en güzel yerine koysun inşallah" diyen Ekonomi Bakanı, "Özgecan Aslan gibi insanlığın katledildiği cinayetler için idam cezasını getirmeyi hassasiyetle tartışmamız ve getirmemiz gerekiyor" diye yazdı.


  http://www.radikal.com.tr/1293675129367510

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çocuk zekalılar - user920115

  toplumdaki ahlaki çöküşün, menfaatperestliğin sorumlusu kimler

  İdam - nestorm

  Hemen sonra da RTE'ye küfür etti diye yada PKK lı diye yada DHKC li diye size karşı olan herkesi idam edersiniz.

  Bu olayı bahane ederek idamı geri getirmek başka cinayetlere yol açar... - mustiist

  İdam hiç bir zaman çözüm olmadı... İdam geri kalmış toplumların yöntemidir... İnsanlık tarihi kadar eski suçların hiç birini engelleyememiştir... Sorun ahlakidir ancak, ahlak kisvesine sığınarak da insanlara, yaşam tarzlarına ve özgürlüklerine baskı yapıldığı çok görülmüştür. İdam cinayettir... Caniler, idam edilerek cezalandırılamazlar... Bir cinayet, başka bir cinayetle temizlenemez... Kan, kanı temezlemez... Tecavüzler, kadın cinayetleri, çocuk istismarı bahane edilerek, özgörlükleri kısıtlamak, farklı olanları yok etmenin başlangıcı ve muhalefetin yok edilmesinin ilk adımıdır... İdam ceza değil, bir başka insanlık suçudur...

  Ayıp ya! - Gılgameş

  Bu zavallı kızcağızın trajedisini başka mesajlar vermek için kullanmak seviyesizliğini göstermişsiniz. Siz de bakansınız ya! Helal olsun!

  Hem suçlu hem güçlü - brotherlouie

  Bu tür insanlar sizin yürüttüğünüz politikalardan cesaret buluyor. Siz de bunu bulunmaz bir fırsata çevirip bilinç altınızda ve asıl amacınız olan emevi inancınızı tüm topluma yayıp şeriat kurallarıyla bu ülkeyi idare etmek istiyorsunuz.. Bence bu tür kurnazlıklar yapmak yerine iktidardan uzaklaşın herşey düzelecektir.

  çocuk istismarı tecavüz sonucu öldürme olayına idam getirilmeli yalnız sadece o tür olaylara - okkes cavus

  Türkiye'de özge can olayları çok yaşanıyor. çocuk tecavüzü ceza evlerinde çocukların başına gelenler. ülkemizde bu tür insan vicdanını yaralayan olaylara çok ağır yaptırımlar getirilmeli. cezası müebbet ve şehirde dolaştırıp halka teşhir etme cezası yani tecavüz olayının cezası çok ağır ömür boyu mahkumiyet olmalı. ve hiç aftan yararlanmamalı hele özge can olayının failleri insanlık düşmanı vahşi canavar ruhlu insanları idam en güzel cezadır. en caydırıcı cezadır böyle vahşi yaratıkları belki korkudur ve engeller. bir tecavüz olayı yaşanıyorsa bu olay insanlığa ve bir toluma yapılan en büyük ahlaksızlık ve caniliktir. cezası ölüm veya müebbet olmalıdır ..........

  - user1150966

  Adalet eskisi gibi eşit dağılamadığından acaba hırs ve intikam duygusuyla kaç insan haksız yere asılır? Öcalanı serbest bırakma fısıltılarının çıktığı dönemde konuşulmasıda pek bi manidar.