Zile basanlara yaylım ateşi

Kapısının önünde gürültü yapan ve zilini çalıp kaçan çocuklara rastgele ateş açan Hakan Konuk, liseli Oğuz Yalçin'i öldürdü. Havva Özişbakan Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Oğuz...

İZMİR - Kapısının önünde gürültü yapan ve zilini çalıp kaçan çocuklara rastgele ateş açan Hakan Konuk, liseli Oğuz Yalçin'i öldürdü. Havva Özişbakan Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Oğuz, 23 Nisan Pazartesi akşamı Karşıyaka'da arkadaşlarıyla birlikte sokaktaydı. İddiaya göre çocuklar, bir yıl önce boşanan inşaat işçisi 34 yaşındaki Konuk'un evinin önünde gürültü yapıyor, zilini çalıyordu.
Konuk, önce çocukları uyardı, ardından evindeki ruhsatlı otomatik av tüfeğiyle peşlerinden koştu ve rastgele ateş açtı. Kurşunlardan biri Oğuz'un boynuna saplandı. Ağır yaralı halde Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Oğuz kurtarılamadı. Tüfeğiyle birlikte yakalanıp tutuklanan Konuk, "Öldürmek istememiştim" dedi, "Kaç defa uyardım. Kapı zilini de çalıp kaçtılar. Bir anlık sinirle arkalarından koşup sadece korkutmak için üç el ateş ettim."