Zimmetçi bankacıyı köpek sevgisi yakalattı!

Ziraat Bankası Caddebostan Şubesi'nde müdür yardımcısı olarak çalışırken zimmetine 8 milyon YTL geçiren Dilek Dizdaroğlu, tam beş yıl sonra, 'köpek sevgisi' yüzünden yakalandı.

İSTANBUL - Ziraat Bankası Caddebostan Şubesi'nde müdür yardımcısı olarak çalışırken zimmetine 8 milyon YTL geçiren Dilek Dizdaroğlu, tam beş yıl sonra, 'köpek sevgisi' yüzünden yakalandı. İki ay önce Dizdaroğlu için özel bir ekip kuran polis, internette konuyla ilgili sörf yapınca bankacının köpek sevgisini fark etti. Dizdaroğlu çiftinin fotoğrafıyla zengin semtlerdeki veterinerleri gezmeye başlayan ekip, nihayet Bakırköy'de bir veterinerde Dizdaroğlu'nun eşi Emekli Albay Akil Dizdaroğlu'na benzeyen bir kişinin köpeği Cinnoş'la geldiğini belirledi. Kayıtlara isim yazdırmayan ama acil durum için telefonunu bırakan kişinin adresi bulundu.
Ataköy 9'uncu Kısım'daki evi 10 gün gözetleyen polis, emin olunca zili çaldı. Beş yıldır aranan Dilek Dizdaroğlu karşısında polisi görünce fenalık geçirdi. Dizdaroğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dizdaroğlu 2001 yılında aralarında eski genelkurmay başkanlarından Necdet Üruğ ve eski Kara Kuvvetleri Komutanı Muhittin Fisunoğlu'nun da bulunduğu mevduat sahiplerinin hesaplarındaki yaklaşık 8 milyon YTL'yi sahte belgelerle zimmetine geçirdikten sonra ortadan kaybolmuştu.