Zir Vadisi cephaneliği

Zir Vadisi cephaneliği
Zir Vadisi cephaneliği

Ergenekon operasyonunda Ankara Yenikent yakınlarındaki Zir Vadisi?nde bulunan bombalar. ?Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır? sözü önünde sergilendi. FOTOĞRAF: AZİZ UZUN / AA

İSTANBUL - Ergenekon 10. dalgasında  gözaltına alınan Yarbay Mustafa Dönmez’e ait olduğu belirtilen ve  Ankara Yenikent’teki Zir Vadisi’nde yapılan kazı çalışmalarında ele geçirilen mühimmat basına gösterildi.
El bombaları ve mühimmat İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sergilendi. Yapılan açıklamada Zir Vadisi’nde 12 Ocak 2009 günü bulunan mühimmat şöyle sıralandı: “10 adet el bombası gövdesi, 2 adet taarruz tipi el bombası, 10 adet el bombasına ait ateşleme mekanizması, 18 adet 32 parça dilim el bombası gövdesi, 12 adet tuzaklı aydınlatma fişeği, 12 adet tüfek bombası, bir adet renkli sis kutusu, 2 adet aydınlatma fişeği, 6 adet gösteri bombası, 9 adet göz yaşartıcı bomba ile 800 adet normal ve izli G-3 mermisi.” Bu arada cumartesi günü ‘Yunus’ olarak adlandırılan motorize polis ekiplerinin Eminönü’nde dört el bombası bulduğu açıklandı. Bombalar inceleme alındı. (Radikal)