Zirve davasında hakime tehdit: Senin kafana sıkacağım

Zirve davasında hakime tehdit: Senin kafana sıkacağım
Zirve davasında hakime tehdit: Senin kafana sıkacağım

Varol Bülent Aral

Zirve Yayınevi davasında tutuklu sanıklardan Varol Bülent Aral duruşma salonundan atılınca, Mahkeme Başkanı'na "Senin kafana sıkacağım" diyerek bağırdı.

MALATYA - Malatya Zirve Yayınevi cinayetleri ile ilgili görülen davada tutuklu sanıklar bugün 52’nci kez hakim karşısına çıktı.

Geniş güvenlik önlemleri altında Malatya E Tipi ve Garnizon Komutanlığı askeri cezaevinde bulunan tutukluların mahkemeye getirilmesinin ardından 52’nci duruşmaya, gizli tanıkların dinlenmesine başlandı.

Ancak bu sırada ayağa kalkan tutuklu sanıklardan Varol Bülent Aral, kendilerinin tanıklara soru sormalarına izin verilmemesi nedeniyle mahkeme Başkanı Kısa ile tartıştı.

Mahkeme Başkanı Kısa’nın taleplerin savunmalar alındıktan sonra ele alınacağını belirtmesiyle itirazını sürdüren Aral, duruşma salonundan çıkarıldı.

Jandarma tarafından dışarı çıkarılan Aral, "Yere batsın sizin adaletiniz, sahtekarlar. Bunların hesabı mutlaka sorulacak. Hayrettin Kısa senin kafana sıkacağım" diyerek bağırdı.

Jandarmanın ağzını elleriyle kapadığı Aral daha sonra duruşmadan çıkarıldı.

Devam eden duruşmada daha sonra 2’nci iddianameyle tutuklanan İnönü Üniversitesi eski öğretim üyelerinden Ruhi Abat’ın savunmasına geçildi. Duruşmayı öldürülen Alman Tilman Geske’nin eşi Suzanne Geske de izledi.

DHA - Mikail PELİT