Zirve 'Gelibolu'da

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'in oğlu Tolga Örnek'in yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği 'Gelibolu' belgeselinin galası, dün akşam devletin zirvesinin katılımıyla gerçekleşti.

ANKARA - Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'in oğlu Tolga Örnek'in yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği 'Gelibolu' belgeselinin galası, dün akşam devletin zirvesinin katılımıyla gerçekleşti. Örnek'in Çanakkale Savaşları'nı anlatan filmi
için Armada Tüze Sineması'nda yapılan özel gösterime Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Örnek, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fevzi Türkeri, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile Ankara'da görevli çok sayıda general ve üst düzey bürokrat katıldı. Gecede, AKP hükümetinden hiçbir üyenin bulunmaması dikkat çekti.
'Gelibolu' filmi Çanakkale Savaşları'nın 90. yıldönümü olan 18 Mart'ta vizyona girecek. Nisanda ise Yeni Zelanda ve Avustralya'da izleyicilerle buluşacak.


    http://www.radikal.com.tr/7410827410820

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.