Zonguldak Milli Eğitim Müdürü eyleme giden öğrencilerin isimlerini istedi

Zonguldak Milli Eğitim Müdürü eyleme giden öğrencilerin isimlerini istedi
Zonguldak Milli Eğitim Müdürü eyleme giden öğrencilerin isimlerini istedi
Zonguldak'ta pazartesi günü bir araya gelen liseliler, Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek için yürürken İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kentte 3 ve 4 Haziran tarihlerinde izinsiz okula gelmeyen öğretmen ve öğrencilerin isimlerinin bildirilmesi için okul yönetimlerine yazı gönderdi.

ZONGULDAK - Kentte liselerde eğitim gören öğrenciler, önceki gün sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla örgütlenerek yürüyüş düzenledi. Okul kıyafetleriyle Madenci Anıtı önünde toplanan yaklaşık 300 liseli, ellerindeki Türk bayrakları ve ' Atatürk gençliği görev başında', 'Cumhuriyet polise, orduya, siyasetçilere değil gençliğe emanet', 'Her yer Taksim, her yer direniş' yazılı dövizlerle Valilik önündeki Şehitler Anıtı’na yürüdü. Bazı öğrenciler, kentte dün gerçekleştirilen yürüyüşlerde de yer alarak Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek verdi.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN İSİMLERİ İSTENDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, liseler ve ilköğretim okullarına dün gönderdiği yazıda, 3 ve 4 Haziran tarihlerinde izinsiz okula gelmeyen öğretmen ve öğrencilerin isim ve sayılarının bildirilmesini istedi. İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek imzasıyla okul müdürlüklerine gönderilen yazıda şöyle denildi:

"3 ve 4 Haziran tarihlerinde izinsiz göreve gelmeyen öğretmen ile okula gelmeyen öğrencilerin isim ve sayılarının, 5 Haziran tarihine kadar müdürlüğümüze bildirilmesini ve okul müdürlüklerince yapılan işlemler hakkında bilgi verilmesi hususunda gereğini rica ederim."

"DEVAM TAKİBİYLE İLGİLİ YAZDIK"

İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, konuya ilişkin, okul yönetimlerine, öğrencilerin devamsızlık yapmamaları konusunda tedbir alınması için yazı gönderdiklerini söyledi.

Yıl sonlarında öğrencilerin devam takibiyle ilgili okullara bu tür resmi yazılar yazdıklarını ifade eden Özbek, bunun dışında özel bir amaçlarının olmadığını kaydetti.(DHA/Ersin Ercan-Durmuş Sevindik)


  http://www.radikal.com.tr/113638011363803

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  fişleme böyle yapılmaz - zemhurbuldan

  acemi fişçi gibi liste istiyorsunuz. gidin o çok yargıladığınız kenan evren paşamızdan biraz ders alın bu işler nasıl yapılırmış öğrenin

  Anlamamışlar - berkayhür

  Hala birilerine taranma rant ve köşe kapma mücadelesi veren bu ve bunun gibi terliksi insanların devlet kademelerinde var oluşu gezi parkı olaylarının ana sebeplerindendir. Anlama zorluğunun bu kadarına sahip kimselerin Milli eğitim müdürlüklerinde yer alması herkes için düşündürücü olmalıdır.

  burda - tripp

  o gun bizim okulumuz eksiksiz olarak başbakanımızın huzurunda tamdı. imza öğrenci öğretmen ve müdürler