Zorla başımı örttüler, şiddet uyguladılar

Gebze ilçesinde, yeni evli bir çift ilk geceden karakolluk oldu. Damat gelini, takılarla birlikte kaçmakla suçlarken, polise teslim olan gelin "Zorla başımı örttüler.

KOCAELİ - Gebze ilçesinde, yeni evli bir çift ilk geceden karakolluk oldu. Damat gelini, takılarla birlikte kaçmakla suçlarken, polise teslim olan gelin "Zorla başımı örttüler. Şidde uyguladılar. Canımı zor kurtardım" dedi.
19 yaşındaki Yeşim Bahar Yavuz, geçen pazar akşamı 28 yaşındaki Zekeriya Yavuz'la evlendi. Çift daha sonra Yenimahalle'deki evlerine gitti. İddiaya göre, gerdeğe girmeden önce Zekeriya Yavuz'a "Sana sürpriz yapacağım," diyen yeni gelin, yatak odasına girip kapıyı arkadan kilitledi. İçeriden uzun süre ses gelmeyince kapıyı zorlayarak odaya giren Yavuz, karısının pencereden atlayarak kaçtığını fark etti. Eşinin düğünde takılan 5 bin YTL değerindeki ziynet eşyasıyla odadaki 500 YTL'yi alarak kaçtığını ileri süren Yavuz, polise başvurdu.
Takılarla birlikte kaçmakla suçlanan Yeşim Bahar Yavuz'sa dün Yenimahalle Karakolu'na gelerek teslim oldu. Eşinin ailesinin zorla başını kapattırdığını ileri süren Yavuz, polisteki ifadesinde olayı şöyle anlattı: "Daha fazla şiddet görmeye ve bir odada yaşamaya dayanamadım. Ziynet eşyalarını da çalmadım. Canımı zor kurtarabildim. Beni darp eden, zorla alıkoyan eşim ve ailesinden şikâyetçiyim. Boşanma davası da açacağım."