11 yaşındaki motosikletçinin şampiyonluk hedefi

11 yaşındaki motosikletçinin şampiyonluk hedefi
11 yaşındaki motosikletçinin şampiyonluk hedefi
- Uşak'ta 9 yaşından bu yana motosiklet kullanan ve süpemoto yarışlarında dereceleri bulunan Amina Kural, yarın başlayacak Türkiye Süpermoto Şampiyonası 4. ayak yarışlarında birincilik kürsüsüne çıkmayı hedefliyor - Amina Kural: "İleride ben de Asrın Rodi Pak gibi Avrupa şampiyonu, Kenan Sofuoğlu gibi dünya şampiyonu olmak istiyorum"

UŞAK (AA) - AYTUĞ CAN SENCAR - Uşak'ta 9 yaşından bu yana motosiklet kullanan ve çeşitli kategorilerde girdiği yarışlarda dereceler elde eden 11 yaşındaki Amina Kural,  Türkiye Süpermoto Şampiyonası 4. ayak yarışlarında birinci olmayı hedefliyor.

Amina Kural, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının da aynı sporu yapması nedeniyle motosikletleri çok sevdiğini, 3 yıl önce alınan motosikletle kendisini geliştirdiğini, halen babasının gözetiminde çalışmalara devam ettiğini söyledi.

Süpermoto ve motokros kategorilerinde çok sayıda organizasyona katıldığını, geçen yıl süpermoto şampiyonası kapsamındaki bir yarışta ikinci, iki yarışta ise üçüncü olmayı başardığını anlatan Amina Kural, yarın Uşak'ta başlayacak Türkiye Süpermoto Şampiyonası 4. ayak yarışlarında 65 cc'lik motosikletiyle birinci olmayı hedeflediğini anlattı.

Okuldaki bazı arkadaşlarının yaptığı derecelere inanmadığını dile getiren Kural, şöyle konuştu:

"Motosiklet kullandığıma inanmayanlar oluyor. Bana herkes motosiklet kullanmanın tehlikeli olduğunu söylüyor. Bence güvenlik önlemlerini aldığın zaman hiçbir sorun olmaz. Bu hafta sonu Uşak'ta düzenlenecek yarışlarda birinci olmak istiyorum. İleride ben de Asrın Rodi Pak gibi Avrupa şampiyonu, Kenan Sofuoğlu gibi  dünya şampiyonu olmak istiyorum." 

 

- Babadan kızına destek 

 

Amina Kural'ın babası Hasan Hüseyin Kural ise kızının motosiklet tutkusunu desteklediğini, doğru yönde geliştirmek için çalıştıklarını kaydetti.

Baba Kural, kızına ilk motosikletini aldıktan 2 ay sonra yarışlara girmeye başladığını, girdiği tüm yarışlarda derece aldığını söyledi. Kızıyla gurur duyduğunu söyleyen Kural, şu ifadeleri kullandı:

"Motosiklet kullanmanın tehlikeli olduğunu düşünen ailelere sesleniyorum; bence paten, motosikletten daha tehlikeli. Güvenlik önlemleri alınması halinde çocuklar rahatlıkla motosiklet kullanabilir. Amina bu spora başlamadan önce çok dikkatsizdi. Bir baba olarak motosiklet kullanmanın kızıma çok şey kattığını görüyorum. Aileler gelip antrenmanlarımızı izlesinler."