72 yaşındaki kadın, telefon dolandırıcılarına kanmadı

72 yaşındaki kadın, telefon dolandırıcılarına kanmadı
72 yaşındaki kadın, telefon dolandırıcılarına kanmadı
- Uşak'ta 72 yaşındaki kadın, telefonda kendini "sivil polis" olarak tanıtan ve "dolandırıcılık" yapmak istediği ileri sürülen kişiyi jandarma ekiplerine yakalattı

UŞAK (AA) - Uşak'ta 72 yaşındaki Döndü Çabuk, kendini telefonla arayarak " sivil polis" olduğunu söyleyen ve "dolandırıcılık" yapmak istediği iddia edilen kişiyi jandarma ekiplerine yakalattı. 

Alınan bilgiye göre, Ulubey ilçesinin İnay mahallesinde yaşayan Döndü Çabuk (72), jandarmayı arayarak, telefonla kendisini "sivil polis" olarak tanıtan kişinin, "evinde  operasyon yapılacağını, bu nedenle  para ve ziynet eşyalarını eve gelen kişilere teslim etmesi gerektiği" yönünde telkinde bulunduğunu belirterek yardım istedi. 

Yaşlı kadınla bir araya gelen jandarma ekipleri, savcılıktan alınan kararla, kayda alınan bir miktar para ile ziynet eşyasını eve gelecek kişiye verilmesini isteyerek ev çevresinde önlem aldı. 

Şehir dışından otobüsle Uşak'a gelen ve taksiyle köye ulaşan şüpheli M.S.Ç (34), Döndü Çabuk'un evine girerek para ve ziynet eşyaları alınca ekipler tarafından yakalandı. 

Gözaltına alınan şüpheli, ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi. 


  ETİKETLER:

  Para

  ,

  İddia

  ,

  operasyon

  ,

  jandarma

  ,

  sivil