AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati:
-"Genel seçimlerde 400 milletvekili hedefimiz var"

UŞAK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, 7 Haziran'daki genel seçimde 400 milletvekili hedeflerinin olduğunu belirtti.

Nebati,  AK Parti Uşak İl Kadın Kolları'nın 4. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, kadınların ailedeki ve toplumdaki yerinin ayrı olduğunu, hükümetin kadınlara verdiği önem sayesinde başarılı olduğunu anlattı.

Kadınların, AK Parti'nin kurulduğu günden beri sıkı bir çalışma içerisinde olduğunu kaydeden Nebati, şöyle konuştu:

"AK Parti kurulduğunda yola çıkan birer nefer olarak çalıştınız. 'Bu milleti zilletten izzete çıkaracağız' dediniz. Bu milleti anlamayan, kadınları anlamayan ve bu ülkenin geleceğinde asla söz sahibi olmayanların farkına vardınız. Kadın, bizden önce söz hakkı olmayandı. Kadınlar okula gidiyordu ve ikna odalarında başörtüsü çıkarılması için kadınlar tarafından zulme uğratılıyordu. Kadınlara başörtüyle parlamentoda temsil hakkı dahi verilmedi. Başörtülü kadınlar işe girmek istediğinde, sadece başörtüsüyle temizlik yapacağı söyleniyordu. Kadınlar medyanın bir nesnesi halindeydi. AK Parti iktidara geldiğinde kadınların problemleri bitti. Kadınlar şimdi parlamentoda 6 başörtülü kadınla temsil ediliyorlar. Kadınlar uzaklaştırıldığı okullara, öğrenci olarak değil öğretmen olarak gidiyorlar"

"Genel seçimlerde 400 milletvekili hedefimiz var" diyen Nebati, Uşak'tan da en az 3 milletvekili çıkarmayı beklediklerini ifade etti.

Tek listeyle gidilen kongrede, AK Parti Uşak İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul yeniden başkanlığa seçildi.