AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "Devlet Bahçeli'nin olumsuz tutumlarından etkilenen milliyetçilere gelin AK Parti'ye oy verin diyorum, milliyetçilere Bahçeli'nin yapmadığı koalisyonu sandıkta birlikte yapalım diyorum" - "Türkiye'de yerli ve milli olmayan sosyalistler, Marksistler son seçimde HDP ye oy verdi, bu seçimde yerli ve mili solculardan AK Parti'ye oy istiyorum, Kemal Tahir, Cemil Meriç, İlhan Selçuk meşreplilerden ve aynı meşrebi taşıyanlardan oy istiyorum"

UŞAK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Devlet Bahçeli'nin olumsuz tutumlarından etkilenen milliyetçilere gelin AK Parti'ye oy verin diyorum, milliyetçilere Bahçeli'nin yapmadığı koalisyonu sandıkta birlikte yapalım diyorum" dedi.

Özdağ, seçim çalışmaları kapsamında Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti. Bir fabrikada işçilerle öğle yemeğinde bir araya gelen Selçuk Özdağ, daha sonra Uşak Belediyesi'ne geçti.

Burada Belediye Başkanı Nurullah Cahan'dan kente ilişkin bilgi alan Özdağ, gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye'nin seçim süreciyle ilgili değerlendirmede bulundu. 

Pazar günü yapılacak seçimin önemine değinen Özdağ, 13 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Türkiye'nin istikrar ve itibar kazandığını ifade etti. 

"Siyasi, ekonomik istikrarın sürmesi için AK Parti'ye oy istiyorum" diyen Özdağ,  sözlerini şöyle sürdürdü:

"Seçimlerin ardından yaşananlar ortada. Paramız çok ciddi değer kaybetti. İstikrar için, ekonomi için ben milletimizden oy istiyorum. Hatta bazılarından ödünç oy istiyorum. Son seçimde yüzde 41 oy almıştık, Saadet Partililerden, Büyük Birlik Partililerden oy istiyorum. Çünkü bu ittifakta yüzde 2.2 oy almıştı, şimdi bu ittifaka oy verenlere diyorum ki AK Parti sizin de yuvanız, gelin burada beraber hizmet edelim. Partilerinizden vazgeçemiyorsanız bu seçimde ödünç olarak bize oy verin diyorum" dedi. 

- "Bahçeli'nin yapmadığı koalisyonu sandıkta yapalım"

7 Haziran seçiminin ardından ortaya çıkan tabloyu ve koalisyon arayışlarını değerlendiren Özdağ, Milliyetçi Hareket Partisi'ni destekleyenlere şöyle seslendi:

"Devlet Bahçeli'nin olumsuz tutumlarından etkilenen milliyetçilere gelin AK Parti'ye oy verin diyorum, milliyetçilere Bahçeli'nin yapmadığı koalisyonu sandıkta birlikte yapalım diyorum. Birileri nasıl HDP'de birleşiyorsa, sizde gelin AK parti'de birleşin. Türkiye'de yerli ve milli olmayan sosyalistler, Marksistler son seçimde HDP ye oy verdi, bu seçimde yerli ve mili solculardan AK Parti'ye oy istiyorum, Kemal Tahir, Cemil Meriç, İlhan Selçuk meşreblilerden ve aynı meşrebi taşıyanlardan oy istiyorum. Gelin iktidara katkıda bulunun, emperyalizme kafa tutalım diyorum. Atatürk'ün Türkiye'sinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal'in yolunda, bağımsızlık yolunda emperyalizme kafa tutalım."

Özdağ, bir gazetecinin "5. parti" tartışmalarına ilişkin sorusu üzerine de "5. parti birilerinin hüsnü kuruntusu, hayalcilikleri yüksek ancak hayal kurmayanların ortaya attığı bir şey. AK Parti'yi beşinci partiyle dövmek gibi bir yola başvuracaklarına millete dönsünler oy alsınlar, bizimle mevcutlarla yarışsınlar. Doğmamış çocuğa don biçmek doğru değil, gerçek siyaset yapanlar kalıcı oluyor Türkiye'de, bunu ortaya atan Devlet Bahçeli'nin gerçekçi bir siyaset yapmadığının göstergesidir bu" diye konuştu.