AK Parti Uşak'ta seçim meydanlarında Türk Bayrağı kullanacak

AK Parti Uşak'ta seçim meydanlarında Türk Bayrağı kullanacak
AK Parti Uşak'ta seçim meydanlarında Türk Bayrağı kullanacak
- AK Parti Uşak İl Başkanı Yıldırım: "Biz parti olarak Uşak'ta bu günden itibaren seçim meydanlarında sadece Türk Bayrağı kullanacağız"

UŞAK (AA) - AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında çıkan olayların kente gerileme neden olduğunu belirterek, parti olarak Uşak'ta seçim meydanlarında sadece Türk Bayrağını kullanacaklarını söyledi.

Yıldırım, Uşak Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, milletvekili adayları Eyüp Gökhan Özekin ve Hüseyin Keskin ile birlikte kentte son günlerde yaşanan siyasi  gerginlikle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle yapılan kutlamaların ardından iki grup arasında çıkan kavganın kentte gerilimi tırmandırdığını bildiren Yıldırım, bazı gurupların seçim sürecini olumsuz yönde etkilemek amacıyla sokakları kasıtlı olarak provoke ettiğini savundu.

- "Meydanlarda sadece Türk Bayrağı kullanacağız"

"Şehrimizde ki huzuru bozmak aramızda ki kardeşlik bağlarını zayıflatmak amacıyla ortaya çıkan bazı provokatif kişiler, kargaşadan kaostan beslenerek kazanımlar elde etmek istiyor" diyen Yıldırım, şunları söyledi:

"Uşakımızın bu tür organize eylemlere karşı duyarlı olacağına inanıyoruz. Vatan için, bayrak için, toprak için mücadele eden, şehit ve gazi olan nice vatan evladının ortak kaygısı ay yıldızlı bayrağımızdır. Bu memlekette siyaset yapan siyasal organizasyonlarında ortak kaygısının bayrağımız olduğu bilinciyle tüm siyasi partilerimizi de parti bayraklarını bırakarak ay yıldızlı bayrağımızla siyaset yapmaya davet ediyoruz. Seçim meydanları siyasi parti bayrakları ile değil, Türk bayrağı ile donatılsın. Biz parti olarak Uşak'ta  bu günden itibaren seçim meydanlarında sadece Türk Bayrağı kullanacağız. Diğer siyasi partilerden de de aynı sağduyuyu bekliyoruz."

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise seçim sürecinin demokratik olgunlukla tamamlanması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, "100 bin Türk Bayrağı bastırdık. Kentin her yerine bu bayrakları asacağız" dedi.

Uşak'ı ziyaret eden tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez de basın toplantısına katılarak destek verdi.