Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
-Uşak Valisi Yavuz: "Anadolu Ajansı 95 yıldır güçlü ve büyük Türkiye'nin sesi ve gözü olmaya devam ediyor"

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Seddar Yavuz, Anadolu Ajansı'nın 95 yıldır güçlü ve büyük Türkiye 'nin sesi ve gözü olduğunu bildirdi. 

Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Yavuz, Anadolu Ajansı'nın kurulduğu günden bu yana çağın gelişen ve değişen şartlarına uyum sağlayan, hızlılığı, tarafsızlığı ve doğruluğuyla kendini dünyaya kabul ettirdiğini belirtti.

"Anadolu Ajansı 95 yıldır güçlü ve büyük Türkiye'nin sesi ve gözü olmaya devam ediyor" diyen Yavuz, şunları kaydetti: 

"Yurt dışında 40'a yakın ülkede temsilciliği bulunan Anadolu Ajansı'nın, bu sayıyı önümüzdeki yıllarda daha da artırmayı hedeflediğini, 12 dilde yayın yapmak için çalışmalara başladığını görmek bizleri de gururlandırmaktadır. Türk basınının da gelişimine önemli katkılar sağlayan ve bugün de yerli ve yabancı basın kuruluşlarının en güvendiği haber kaynakları arasında yer alan Anadolu Ajansı bu ciddiyet ve sorumluluğunu korumaya devam etmektedir. Temennimiz odur ki, Anadolu Ajansı güzel ülkemiz Türkiye'nin hep en güzel haberlerini bize ulaştırsın, ülkemizin sesini dünyaya duyursun. Bu vesileyle Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümünü kutlar, tüm ajans çalışanlarına kolaylıklar ve üstün başarılar dilerim."

-Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise Anadolu Ajansı'nın kuruluşundan bu yana halkın haber alma özgürlüğü için durmaksızın çaba verdiğini belirterek, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde en güvenilir haber kaynağı olmaya devam ettiğini ifade etti. 

Anadolu Ajansı'nın sadece Türkiye'de değil dünyada yaşanan bütün gelişmeleri en doğru bir şekilde ilkeli habercilik anlayışı ile duyurduğunu kaydeden Cahan, şunları bildirdi:

"Kuruluşundan bu yana 95 yıl geçen Anadolu Ajansı, bu süre zarfında da sürekli kendini yenilemiş ve dünyadaki rakiplerine fark atar bir duruma gelmiştir. Personeli, teknik imkanları ile dünyadaki gelişmeleri anında Anadolu Ajansı'nın imkanları ile öğrenmenin ayrıcalığını yaşamaktayız. İşte bütün bu saydığımız özellikler sayesinde habercilik anlamında böyle bir ajansımızın olması nedeniyle gurur duymaktayız. Bu vesile ile Anadolu Ajansı'nın kuruluşunun 95. yılını kutlar, daha nice başarılı yıllar dilerim."