Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Muratbey Uşak Sportif Başantrenörü Bulkaz: - "Çok net bir galibiyet aldık" - Rönesans TED Ankara Kolejliler Başantreörünü Görün: - "Bütün hafta yaşadığımız sakatlık problemleri maçı olumsuz etkiledi"

UŞAK (AA) - Türkiye Basketbol Ligi'nin on sekizinci haftasında sahasında Rönesans TED Ankara Kolejliler'i mağlup eden Muratbey Uşak Sportif Başantrenörü Ozan Bulkaz çok net bir galibiyet aldıklarını belirterek, "İyi müdafaa yaparak kazandık" dedi.

Bulkaz, maçın ardından katıldığı basın toplantısında hedef maçlardan birini kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

İyi bir takım olduklarını ve çok çalıştıklarını, bazı faktörlerin takımın basketbolu düşünmesini engellediğini belirten Bulkaz, "Zor şartlarda mücadele ediyoruz. Bu hafta kendimizi topladık ve kazandık. Çok net bir galibiyet aldık. Takım bunu müdafaa yaparak başardı. Oyuncularım maçın tamamında iyiydi. TED'e ilk maçta 3 sayıyla kaybetmiştik bu maçı 7 sayıyla kazandık ikili averajı yakaladık ve ligde biraz rahatladık" diye konuştu.

Salı günü FIBA Eurochallenge Kupası J Grubu'nda Fransız ekibi Nanterre ile karşılaşacaklarını hatırlatan Bulkaz, her maça galibiyet parolasıyla çıktıklarını dile getirerek Avrupa 'da yollarına devam etmek istediklerini kaydetti. 

Uşak Sportifli oyuncu İsmail Hakan Demirel ise galibiyete çok ihtiyaçları olduğu bir dönemde kazandıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Önemli bir maçtı, iyi oynadık ve kazandık" dedi.

- Rönesans TED Ankara Kolejliler cephesi

Rönesans TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Burak Gören ise Uşak deplasmanının ligdeki en zor deplasmanlardan biri olduğunu vurgulayarak, "Uşak ekibi ligde bulundukları konum itibarıyla maçı çok önemsediklerini biliyorduk, bütün hafta yaşadığımız sakatlık problemleri maçı olumsuz etkiledi, kaybettik üzgünüz" şeklinde konuştu.

Rönesans TED Ankara Kolejliler oyuncusu Polat Kaya ise maça istedikleri gibi başlayamadıklarını belirterek, "İlk dakikalara kötüydük, 11-0 gibi bir fark oluştu, geri gelemedik, Uşak ekibini kutluyorum" ifadelerini kullandı.