BİK Genel Müdürü Atalay'dan Vali Yavuz'a ziyaret

BİK Genel Müdürü Atalay'dan Vali Yavuz'a ziyaret
BİK Genel Müdürü Atalay'dan Vali Yavuz'a ziyaret
UŞAK (AA) - Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, Vali Seddar Yavuz'u ziyaret etti.Mehmet Atalay, ziyarette, yerel basının...

UŞAK (AA) - Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, Vali Seddar Yavuz'u ziyaret etti.

Mehmet Atalay, ziyarette, yerel basının kuruluşlarının temsilcileri ile tanışmak ve sorunlarını dinlemek amacıyla kente geldiğini belirtti.

Ülke genelinde yerel basının geliştirilmesi ve desteklenmesine yönelik çalıştıklarını aktaran Atalay, kurum çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. 

Vali Seddar Yavuz ise basın özgürlüğü ve yerel basının desteklenmesi konusunda son yıllarda önemli gelişmeler yaşandığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Basın yayın kuruluşlarımız ve çalışanları, vatandaşlarımızın haber alma haklarını sağlamak üzere büyük özveriyle faaliyet gösteriyor. Haberlerle vatandaşlarımızın bilgilenmelerini sağladıkları gibi, ilimizin ve sahip olduğumuz yerel değerlerin tanıtılmasına da önemli katkı sağlıyorlar. Düzenli ve sürekli çıkan yerel günlük ve haftalık gazetelerimiz, haber konusunda kendilerini geliştirdikleri gibi, çalıştırdıkları muhabirlere de istihdam oluşturuyorlar."

Atalay, ziyaretin ardından kentteki yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.