Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılı

Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılı
Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılı
UŞAK (AA) - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılı nedeniyle Uşak'ta anma programı...

UŞAK (AA) - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılı nedeniyle Uşak'ta anma programı düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi'nde Alper Günbayram Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programda, Atatürk'ün askeri kişiliği ve hayatı anlatıldı.

Şiirlerin okunmasıyla devam eden törende, sinevizyon gösterisinden sonra, oratoryo sergilendi.

Programda ayrıca Uşak Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doc. Dr. Murat Öntuğ, Mustafa Kemal Atatürk'ün Uşak ziyaretleri ile ilgili sunum yaptı.

Anma programına katılan Vali Ahmet Okur, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve protokol üyeleri daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan resim sergisini gezdi.

-Eşme'de tören düzenlendi

Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılı nedeniyle Eşme ilçe meydanında tören düzenlendi.

Eşme Kaymakamı Ozan Gazel, Belediye Başkan vekili İsmail Demir ve protokol üyelerinin katıldığı törende Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından saatler 09.05'i gösterdiğinde sirenler çaldı ve saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu. 

Şehit Nihat Köylü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bilal Ayten'ın Kurtuluş savaşı ve sonrasında yaşananları anlatan konuşmasının ardından anma etkinliği sona erdi.