Çölyak hastalarına ekmek yapma makinesi

Çölyak hastalarına ekmek yapma makinesi
Çölyak hastalarına ekmek yapma makinesi
- Uşak Belediyesi kentteki 40 çölyak hastasına ekmek yapma makinesi ile 20'şer kilogram glutensiz un hediye etti

UŞAK (AA) - Uşak Belediyesi tarafından kentteki 40 çölyak hastasına ekmek yapma makinesi ile 20'şer kilogram glutensiz un hediye edildi.

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan,  sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kentteki çölyak hastalarını tespit ettiklerini, onların talepleri doğrultusunda çalışma yürüttüklerini söyledi.

 Çölyak hastalarının glutensiz ekmek tüketmeleri gerektiğini kaydeden Cahan, "Bizden kendi ekmeklerini kendileri yapmak için  ekmek yapma makinesi istediler. Biz de onların isteklerini anında karşıladık. Belediye olarak her zaman çölyak hastalarımızın yanındayız. Maddi ve manevi desteklerimizle onların sıkıntılarını azaltmak niyetindeyiz. Sosyal belediyeciliğin gereği kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz" dedi. 

 Çölyak Hastaları Farkındalığı Arttırma Derneği Başkanı Döndü Türkmen ise çölyak hastalarının sıkıntılarını dile getirirken, "Sorunlarımızı aşmak konusunda belediyemiz bize önemli bir destek verdi. Hastalığımız nedeniyle unlu mamulleri tüketmekte sıkıntı çekiyoruz. İçeriğinde bulunan gluten tüketmemiz durumunda bizlere acılar veriyor. Biz bu sıkıntılarımızı Belediye Başkanımız Nurullah Cahan'a ilettiğimizde bize her türlü yardımı yapacağını belirtti. Bizler bu destekle çok mutlu olduk" dedi.