Deniz Gezmiş ve arkadaşları anıldı

Deniz Gezmiş ve arkadaşları anıldı
Deniz Gezmiş ve arkadaşları anıldı
- Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edilmelerinin 43. yılında Uşak'ta anma etkinliği düzenlendi

UŞAK (AA) - Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edilmelerinin 43. yıldönümü nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Uşak Şubesi tarafından anma etkinliği düzenlendi.

ADD binasında düzenlenen etkinlikte konuşan ADD Uşak Şube Başkan Yardımcısı Tevfik Şahan, Gezmiş ve arkadaşlarının idam edilmelerinin üzerinden 43 yıl geçtiğini hatırlatarak, üzüntüsünü dile getirdi. 

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının vatan sevgisiyle dolu olduğunu ifade eden Şahan şunları söyledi:

"Deniz, 68 kuşağı deyince ilk aklımıza gelen isim. Çünkü 68 kuşağı Deniz'de ete kemiğe bürünmüştür. Çünkü o toplumun değerleri ile pişmiş ilerici bir Cumhuriyet çocuğudur. O devrimciydi fakat onun devrim anlayışı Mustafa Kemal Atatürk 'ün çizdiği yolun dışında değildir. Atamızın yol gösterdiği gibi ilerlemeyi bilimi esas almıştır. Çözüm önerilerinde ardıllarının düştüğü hatalara düşmemiştir. Onların çözümleri Çinçi, Rusyacı, değildi, çözüm önerileri bize özgü, Anadolu 'ya özgüydü. Tam bağımsızlıkçı ve Mustafa Kemalci Gençliğin sembol ismi Deniz Gezmiş'i ADD Uşak şubesi olarak anmayı görev biliyoruz ve anıları önünde saygıyla eğiliyoruz."

Etkinlikte Gezmiş ve arkadaşları anısına şiirler okundu.