"Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni"

"Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni"
"Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni"
- Uşak'ta gazi Yaşar Kıymaz'a Devlet Övünç Madalyası ve Baratı verildi -Uşak Valisi Yavuz: "Tarihin her döneminde bu topraklara göz dikenler, bu topraklara ihanet edenler mutlaka cevabını almış, bu milletin evlatlarını birbirine düşürmeye kalkanlar emellerine ulaşamamışlardır"

UŞAK (AA) - Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca bölgesinde 1997 yılında 12 askerin şehit olduğu terör saldırısında yaralanan Yaşar Kıymaz'a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı düzenlenen törenle verildi.

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Uşak Valisi  Seddar Yavuz, Türkiye 'nin üzerinde bulunduğu toprakların tarih boyunca çatışmalara sahne olduğunu, Türk milletinin hiç bir dönemde bağımsızlığından ödün vermediğini, vatanına ve bayrağına bağlı kaldığını belirtti. 

Anadolu 'nun tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yaptığının hatırlatan Vali Yavuz, şunları söyledi:

"Tarihin her döneminde bu topraklara göz dikenler, bu topraklara ihanet edenler mutlaka cevabını almış, bu milletin evlatlarını birbirine düşürmeye kalkanlar emellerine ulaşamamışlardır.

Bugün artık geldiğimiz safhada, bu bayrağın altında bu topraklarda yaşamayı başarabilen, kendisiyle ve bir birleriyle barışık bir toplum olmaya çok yaklaştık. İşte bu ülkede; doğusundan batısına kuzeyinden güneyine ortak değerlerimiz etrafından birlik ve beraberlik içinde yaşayan her biri tek tek değerli 78 milyon vatan evladı bunu en güzele şekilde dosta düşmana gösterecektir"

Gazi Kıymaz'ın 1997 yılında Dağlıca Karakolunda görevi başında iken çatışma ortamında bacağından yaralandığını hatırlatan Vali Yavuz, "Gazimiz Yaşar Kıymaz'a Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin birliğini temsil eden ve Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanımız adına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı'nı takdim etmekten onur duyuyorum" dedi. 

Konuşmanın ardından gazi Yaşar Kıymaz'ın öz gezmişi okundu, ardından Vali Yavuz, Kıymaz'a Devlet Övünç Madalyası ve Beratını verdi.