Diyarbakır'daki terör saldırısına tepkiler

Diyarbakır'daki terör saldırısına tepkiler
Diyarbakır'daki terör saldırısına tepkiler
- Uşak Baro Başkanı Kantar: "Saldırı yabancı istihbarat örgütleri dahil bütün ihtimaller değerlendirilerek en ince ayrıntısına kadar aydınlatılmalı"

UŞAK (AA) - Uşak Baro Başkanı Baki Kantar, Diyarbakır, Sur'da yaşanan terör saldırısının "yabancı istihbarat örgütleri dahil bütün ihtimallerin değerlendirilerek en ince ayrıntısına kadar aydınlatılmasını" beklediklerini bildirdi.

Kantar, yaptığı açıklamada, Sur ilçesinde yaşanan terör saldırısı sırasında Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ile iki polisin şehit olduğunu, olaydan derin üzüntü duyduklarını belirtti.

Olay yerinde savcıların ve avukatların inceleme yapması ve delilleri toplanmasının önüne geçilmeye çalışılmasının da dikkat çekici olduğunu söyleyen Kantar, şu görüşleri aktardı:

"Uşak Barosu olarak tepkimizi, ölenlerin insan olması, hukukçu olması, dahası baro başkanı olması sebebi ile göstermekteyiz. Vatanın ve milletin bütünlüğünü korumak, insanların yaşama haklarını ve güvenliğini sağlamak için bulunan ve bedelini canları ile ödeyen 2 polisimiz için de tepkimiz ve üzüntümüz aynı şiddettedir. 

Olay bütün açıklığı ile ortaya çıkarılmaz ise zarar daha da büyük olacaktır. Yetkililerden talebimiz, saldırı yabancı istihbarat örgütleri dahil bütün ihtimaller değerlendirilerek en ince ayrıntısına kadar aydınlatılmalı ve kamuoyuyla paylaşılmalıdır."