Ege'nin "baskelbol elçisi"

Ege'nin "baskelbol elçisi"
Ege'nin "baskelbol elçisi"
- Muratbey Uşak Sportif Genel Menajeri Erdoğan: - "Bölgenin basketbol elçisi olmayı başardık. Bu sevgiyi daha ileriye taşımak istiyoruz"

UŞAK (AA) - SONER KILINÇ - Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Muratbey Uşak Sportif Genel Menajeri Fatihan Erdoğan, iç saha maçlarında çevre illerden gelen çok sayıda taraftarın tribünleri doldurduğunu belirterek, "Bölgenin basketbol elçisi olmayı başardık" dedi.

Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl ilk kez katıldıkları FIBA EuroChallenge Kupası'ndan ikinci turda elenmelerinin ardından tüm güçlerini lige verdiklerini ve Türk basketbolu adına güzel işler yaptıklarını söyledi. 

Kendi sahalarında oynadıkları maçlarda tribünlerin dolduğunu, müsabaka günlerinde kentte sadece basketbol konuşulur hale geldiğini belirten Erdoğan, Uşak'ın basketbol şehri olarak anılmaya başladığını vurguladı.

-Taraftarlar çevre illerden geliyor

  Avrupa ve lig maçlarında dolu tribünlere karşı oynamanın takımı motive ettiğini kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar ve Kütahya'dan maç izlemek için gelen taraftarımız var. Anadolu Efes maçında çevre il ve ilçelerden gelen yaklaşık 400 taraftarımız bize destek oldu. İnsanlar aileleriyle maç seyretmeye geliyor. Bu tablo takımın nereden nereye geldiğini gösteriyor. Bölgenin basketbol elçisi olmayı başardık. Bu bize gurur veriyor. Bu sevgiyi daha ileriye taşımak istiyoruz." 

-Tüm projelere açığız

Erdoğan, Türkiye'de basketbolun gelişmesi için Anadolu takımlarının başarısının önemli olduğunu, bu nedenle kulüp olarak her türlü projeye açık olduklarını dile getirdi.

Türkiye Basketbol Ligi'nin kalitesinin her geçen yıl arttığına dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

"Uşak'tan bir takım Avrupa kupalarında ikinci tura yükselebiliyor, bunu tüm iller başarabilir. Basketbol sadece büyük şehirlerde sıkışıp kalmamalı, Diyarbakır 'da da Van'da da Rize'de olmalı. Biz basketbolun gelişimi için her türlü projeye açığız. Maçlarımızı 2 bin 500 kişilik bir salonda oynuyoruz. Kentimizde 5 bin kişilik bir salon olsa onu da dolduracağımızı biliyoruz. Aynı heyecanın tüm illere dağılması basketbolumuzu ileriye taşır."