Engelli kadın sporculara malzeme desteği

Engelli kadın sporculara malzeme desteği
Engelli kadın sporculara malzeme desteği
UŞAK (AA) - UMPAŞ Holding, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TOSSFED) tarafından düzenlenen spor müsabakalarına katılan Uşak Engelsiz Yaşam...

UŞAK (AA) - UMPAŞ Holding,  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TOSSFED) tarafından düzenlenen spor müsabakalarına katılan Uşak Engelsiz Yaşam Merkezi Spor Kulübü kadın  sporcularına malzeme desteğinde bulundu.

Uşak Engelsiz Yaşam Merkezi Spor Kulübü Başkanı Orkunt Akkaya, antrenörler ve beraberindeki engelli sporcularla UMPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Alper'i ziyaret etti. 

Ziyarette kulübün faaliyetlerine ilişkin  bilgi veren Akkaya, bu yıl 21 sporcu ile atletizm, masa tenisi ve futbol dallarında mücadele edeceklerini söyledi. 

TOSSFED tarafından 2014 yılında ilk kez düzenlenen Türkiye Bayanlar Futsal Şampiyonası'nda birinci olduklarını hatırlatan Akkaya, bu yıl  yine birinciliği hedeflediklerini ifade etti.

Engelli bireylerin topluma kazandırılmasını amaçladıklarını kaydeden Akkaya, kulüp olarak dört yıldır önemli başarılar elde ettiklerini belirtti.

UMPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Alper ise engelli sporculara her türlü desteği sağlayacaklarını dile getirerek, "Onları mutlu görmek bizler için çok önemli. 2015 yılı sportif faaliyetleri için eşofman, forma gibi malzemeleri temin etik, müsabakalar için madde destekte bulunacağız" dedi.

Konuşmaların ardından Alper, sporculara malzemeleri verdi.

Uşak Engelsiz Yaşam Merkezi Spor Kulübü Bayan Futbol Takımı Kaptanı Özlem Karayel de kendi yaptığı ebru çalışmasını Alper'e hediye etti.