Evlilik vaadiyle dolandırıcılık iddiası

Evlilik vaadiyle dolandırıcılık iddiası
Evlilik vaadiyle dolandırıcılık iddiası
- Evlilik vaadiyle ileri yaştaki kişilerden para alarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen kadın Uşak'ta yakalanarak sevk edildiği adliyede tutuklandı

UŞAK (AA) - Evlilik vaadiyle 8 kişiyi dolandırdığı iddia edilen kadın Uşak'ta yakalanarak sevk edildiği adliyede tutuklandı. 

Edinilen bilgiye göre, Uşak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, "evlilik vaadiyle" dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen ve hakkında yakalama kararı bulunan A.T'nin (53) Uşak'ta olduğu ihbarı üzerine yaptığı çalışmada, bu kişiyi yakaladı. 

Gözaltına alınan A.T'nin, Uşak, Kütahya, Isparta, Aydın, Burdur ve Denizli'de diyalog kurduğu ileri yaştaki kişilerle "evlenme vaadinde" bulunup  para istediği, bu yöntemle 8 kişiyi dolandırarak 250 bin lirasını aldığı iddia edildi. A.T'nin bu paralarla bir ev ve 4 otomobil satın aldığı, otomobilleri kiralık olarak işlettiği öne sürüldü. 

Hakkında kesinleşmiş 3 yıl hapis ve 15 bin lira para cezası bulunduğu öğrenilen A.T, işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemede tutuklandı.