Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
UŞAK (AA) - Uşak'ta, Türkiye genelinde 7 Haziran'da yapılacak milletvekilliği seçimleri öncesi güvenlik koordinasyon toplantısı yapıldı. Uşak Valisi...

UŞAK (AA) - Uşak'ta, Türkiye genelinde 7 Haziran'da yapılacak milletvekilliği seçimleri öncesi güvenlik koordinasyon toplantısı yapıldı. 

Uşak Valisi Seddar Yavuz başkanlığında Öz Merkez İl Genel Meclisi salonunda yapılan toplantıyla seçim döneminin huzur ve güven içinde tamamlanması için alınan tedbirler ele alındı. 

Yavuz, seçimlerin huzur ve güven içerisinde geçmesi için il genelinde tüm tedbirlerin alındığını ve halkın seçimlere katılımını engelleyecek her hangi bir olumsuzluğa izin vermeyeceklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Demokrasi siyasi partisiz, seçimsiz, sandıksız katılım olmadan götürülecek bir rejim değildir. Demokrasilerde en önemli kantar elbette milletin kantarıdır, yani sandıktır; dolayısıyla millet iradesi sandığa tam yansıyabilmesi bakımından valilik olarak, devlet olarak almamız gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Sizlerin önerileri ve taliplerini dinlemek için buradayız. Seçimin demokratik olgunluk içinde geçmesi tek dileğimiz."

Toplantıya, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, ilçe kaymakamları, siyasi partilerin il başkanları ve bazı partilerin milletvekili aday adayları katıldı.