Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- MHP Uşak Milletvekili Adayı Yılmaz: "Sosyal bütçe artmadan ve üretim ile kişi başına milli geliri artırmadan bir başarı yakalanamaz"

UŞAK (AA) -   MHP  Uşak Milletvekili Adayı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, " Sosyal bütçe artmadan ve üretim ile kişi başına milli geliri artırmadan bir başarı yakalanamaz" dedi.

MHP Uşak milletvekili adayları Kent Konseyi'ni ziyaret etti. Kent Konseyi Başkanı Zafer Aydın, MHP Uşak milletvekili adayı Durmuş Yılmaz, Gökhan Özoğul ve Muhammet Gür'e konseyin çalışmaları konusunda bilgi verdi. 

Eski Merkez Bankası Başkanı Yılmaz da sivil toplum kuruluşlarının önemine değinerek, bu kuruluşların sesine kulak verilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye 'de yaşanan sorunların sosyal bütçenin yetersizliğinden kaynaklandığını savunan Durmuş Yılmaz, "Sosyal bütçe artmadan ve üretim ile kişi başına milli geliri artırmadan bir başarı yakalanamaz. Bu konuda ülke menfaati konusunda tüm fertlerin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Uşak'ın bugün köy havasındaki yüzünün sorumlusu her bir fert, bilhassa bizleriz. El birliği ile kent konseyi gibi kuruluşların tespit ettiği sorunları çözmeliyiz" diye konuştu.