Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Uşak Milletvekili Altay: "Türkiye'nin en modern huzur evlerinden birini yapıyoruz"

UŞAK (AA) - AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, yapımı süren 200 kişilik yeni huzur evinin bu yıl tamamlanacağını söyledi.

Altay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Dikilitaş mahallesinde yapılan yeni huzur evi ile ilgili bilgiler verdi.

Mevcut huzur evinin ihtiyaçlara cevap veremediğini, bu nedenle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Türkiye 'nin en modern huzur evlerinden birinin inşasına başlandığını belirten Altay, yapımı süren 200 kişilik huzur evinin bu yıl tamamlanacağını kaydetti.

İki bloktan oluşan yeni huzur evinde 98 oda bulunacağını, ayrıca proje kapsamında 4 veya 6 yaşlı vatandaşın kalabileceği 7 tane ek yapının olduğunu aktaran Altay, "Yeni huzur evinde yaşlıların sosyalleşmelerini sağlamak için; yürüyüş alanları, hobi bahçeleri, resim, seramik, el işleri gibi faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri hobi atölyeleri yer alacak. Mevcut  huzur evi binası ise inşaat tamamlandıktan sonra yıkılacak ve bu alanda da yaşam alanları oluşturulacak. Proje yaklaşık 13 milyon liraya  mal olacak" dedi.

İl genelinde eğitimden spora, sağlıktan güvenliğe kadar bir çok alanda önemli projeler hayata geçirdiklerini aktaran Altay, yaşlıların daha konforlu mekanda hizmet almalarını istediklerini sözlerine ekledi.