Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Uşak İl Teşkilatı, milletvekili adaylarını tanıttı

UŞAK (AA) - CHP Uşak İl Teşkilatı, 1 Kasım genel seçimlerindeki milletvekili adayları Özkan Yalım ve Ali Erdoğan'ıtanıttı.

Parti binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan CHP Uşak İl Başkanı Ferit Celal Güray, birlik ve beraberlik içinde seçim çalışmalarına başladıklarını söyledi. 

Partisinin genel seçimlerde Uşak'tan birinci parti olacağını savunan Günay, Uşak'tan iki dönem MHP 'den Belediye Başkanı seçilen Ali Erdoğan'ın partisinden milletvekili adayı olmasının kendilerine güç kattığını belirtti. 

Ali Erdoğan'ın çok başarılı bir yönetici olduğunu aktaran Günay, "Genel merkezimiz ön seçimle gelen Özkan Yalım kardeşimizi ilk sıradan, Ali Erdoğan kardeşimizi ikinci sıradan, İsmet Akın kardeşimizi ise üçüncü sıradan milletvekili adayı gösterdi. İsmet Akın adaylıktan çekildi, onun yerine kimin aday gösterileceğine partimiz karar verecek. Ancak Özkan Yalım ve Ali Erdoğan ile Uşak'ta birinci parti olacağız ve en az iki milletvekili çıkaracağımızdan kimsenin endişesi olmasın" diye konuştu.

CHP Uşak Milletvekili ve birinci sıra milletvekili adayı Özkan Yalım ise seçim çalışmaları ile ilgili bilgi verirken, Ali Erdoğan'ın partisinden aday olması ile merkezde çok ciddi oy alarak seçimlerde kentte birinci parti olacaklarını iddia etti.

Ali Erdoğan ise CHP'den aday gösterilmesinin kendisi için bir onur olduğunu ifade ederek, "Seçimlere kısa bir süre var. Ancak kapı kapı dolaşarak halkımızın desteğini isteyeceğiz, Uşak'ta CHP'yi birinci parti yapmak amacımız" dedi.

 7 Haziran seçimlerinde CHP Uşak'tan 1'inci sırada Özkan Yalım, 2'nci sırada İsmet Akın, 3'üncü sırada Mustafa Aydın aday gösterilmiş, Özkan Yalım milletvekili seçilmiş, 1 Kasım seçimleri öncesi ise 1'inci sırada Özkan Yalım, 2'nci sırada Uşak'tan iki dönem MHP'den Belediye Başkanı seçilen Ali Erdoğan, 3'üncü sırada ise İsmet Akın aday gösterilmiş, Akın adaylıktan çekilmişti.